ALS، سرطان نیست
واکنش موسسه محک به چالش سطل آب یخ
کد مطلب: 26651
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۰
 
موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک)، ضمن تحسین حرکت جهانی چالش «سطل آب یخ» از تقلید آن به نفع کودکان مبتلا به سرطان پرهیز کرده و از هموطنان نیکوکارمان نیز درخواست می‌ کند از انجام آن به نفع موسسه محک و کودکان مبتلا به سرطان خودداری نمایند.
واکنش موسسه محک به چالش سطل آب یخ
 - اثرگذاری این حرکت زیبا در نوآوری نهفته در ایده بکر آن برای این بیماری بوده است. بدیهی است که تکرار این عمل و تقلید از آن به نفع کودکان مبتلا به سرطان که موضوع این حرکت زیبای جهانی نبوده است، در این فاصله کوتاه از طرح آن در سرتاسر جهان، تصویری خوشایند از محک را در اذهان عمومی به جا نخواهد گذاشت.

- آثار مادی و معنوی چنین اقدام ارزشمندی تنها متعلق به بیماران مبتلا به ALS در سراسر جهان است و هدایت و تخصیص این آثار به موسسه خیریه محک و کودکان مبتلا به سرطان خارج از اصول حاکم بر این موسسه است.

- حرکت نمادین انجام شده برای توجه به بیماران مبتلا به ALS در جغرافیا و فرهنگ دیگری طراحی و اجرا شده است که متکی بر عناصر مورد پذیرش آن حوزه بوده و اجرای آن در فرهنگ و جغرافیای ما می تواند واجد تعارضات فراوانی باشد که بارزترین آنها به هدر رفتن هزاران لیتر آب در شرایط بحران کم آبی حاکم بر کشور است.
از همین رو، موسسه محک ضمن تحسین مجدد حرکت جهانی انجام شده، از تقلید آن به نفع کودکان مبتلا به سرطان پرهیز کرده و از هموطنان نیکوکارمان نیز درخواست می نماید از انجام آن به نفع موسسه محک و کودکان مبتلا به سرطان پرهیز نمایند.

بر همین اساس، موسسه محک برای همراهی با بیماران ALS اسامی و آدرس وب سایت موسسات خیریه حمایت از مبتلایان به این بیماری را جهت تخصیص کمک های علاقه مندان به شرکت در این چالش جهانی ارائه می کند.
- www.radoir.com انجمن بیماری های نادر ایران
- www.helpals.ir انجمن کمک به بیماران ALS             
       

(مهر)
کلمات کليدی: موسسه،خیریه،سرطان،محک،ALS
Share/Save/Bookmark
 
 


به شخصیت خود….. بیشتر از آبرویتان اهمیت دهید، زیرا شخصیت شما… جوهر وجود شماست.. و آبرویتان تصورات دیگران نسبت به شما است . . .