خانم ها مراقب باشند؛
هشدار، خطر سکته مغزی هنگام مراجعه به آرایشگاه!
کد مطلب: 37343
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
 
محققان دریافتند که شست و شوی مو در آرایشگاه خطر سکته مغزی در زنان را افزایش می دهد.
باشگاه خبرنگاران: بسیاری از شما برای کارهای مختلفی به سالن های زیبایی رفته اید، یکی از متداول ترین آنها در آرایشگاه ها پس از رنگ کردن شست و شوی موها در سینک‌های مخصوص است که سر را در فرورفتگی آن قرار داده و آرایشگر موی فرد را می شوید. 
 
محققان دریافتند که  این کار ساده جان بسیاری از خانم ها را به خطر می اندازد؛ زمانی که فرد سر خود را در فرورفتگی سینک قرار می دهد گردن، سخت تحت فشار قرار گرفته و به رگ های خونی که به سمت مغز می روند  فشار بسیاری وارد شده به گونه ای که خطر سکته مغزی در این حالت بسیار افزایش  پیدا می کند.
 
هشدار، خطر سکته مغزی هنگام مراجعه به آرایشگاه!
 
در روند این مطالعه دانشمندان با زنی روبه رو شدند که چند روز پس از این همین تجربه در سالن زیبایی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان مراجعه کرده بود، این در حالی است که این زن هیچ یک از فاکتورهای دیگر سکته مغزی را نداشت به همین دلیل پزشکان اظهار کردند که به احتمال زیاد دلیل سکته مغزی وی شست و شوی مو در سالن زیبایی و فشار به رگ های مغزی بوده است.
 
اگر به هر دلیلی گذرتان به سالن زیبایی افتاد و مجبور بودید از این سینک شست و شوی مو استفاده کنید در حالی که سر شما در فرورفتگی سینک قرار دارد با قرار دادن یک یا دو حوله در پشت گردنتان از بروز سکته مغزی در آینده پیشگیری کنید.
 -
منبع: myhealthylifevision
کلمات کليدی: مو ، آرایشگاه ، شست و شو مو ، سالن زیبایی ، سکته مغزی
Share/Save/Bookmark
 
 


مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۷:۲۸:۴۲
وای چقدر وحشتناک
همیشه این حس را داشتم که تحت فشار هستم ولی فکر می کردم این فقط من هستم که تحملم کمه ! نگو واقعا به بدن فشار وارد میکند (61387)