امیدی تازه برای بهبود علائم کودکان مبتلا به اوتیسم با پیوند مدفوع
کد مطلب: 40529
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹
 
گروهی از متخصصان علوم پزشکیِ دانشگاه آریزونا در یک مطالعه کوچک دریافتند که می‌توان علائم گوارشی و سایر مشکلات ناشی از اوتیسم را در کودکان مبتلا به این اختلال از طریق پیوند باکتری‌های مفید روده درمان کرد
امیدی تازه برای بهبود علائم کودکان مبتلا به اوتیسم با پیوند مدفوع
به گزارش ایسنا، پیوند مدفوع شاید در ظاهر روشی چندش‌آور تلقی شود اما نتایج مطالعات جدید نشان داده که این روش برای کاهش اختلالات گوارشی و سایر علائم بیماری در کودکان مبتلا موثر است.
در این روش از طریق پیوند مدفوع، ذخیره‌ای تازه از باکتری‌های مفید روده به بدن کودکان مبتلا به این اختلال منتقل می‌شود.
به گفته جیمز آدامز در دانشگاه ایالتی آریزونای آمریکا، پس از کاربرد این روش در کودکانی که تحت آزمایش قرار داشتند علائم مرتبط با تکلم، تعاملات اجتماعی و رفتارهای تکراری تا ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد.
وی افزود: این کودکان پس از درمان همچنین با کاهش بیش فعالی و تحریک پذیری مواجه شدند. آدامز تاکید کرد: اگرچه این شیوه یک درمان قطعی نیست اما تاثیر چشمگیر در کاهش علائم اوتیسم در کودکان مبتلا داشته است. بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم از مشکلات مزمن گوارشی نظیر اسهال و یبوست رنج می‌برند و این امر می‌تواند به دلیل وجود باکتری‌های مضر روده یا کمبود باکتری‌های مفید گوارشی باشد. نتایج این مطالعه نشان داده است که علائم رفتاری اوتیسم و ناراحتی دستگاه گوارش در کودکان مبتلا به این اختلال بعد از پیوند مدفوع بهبود یافته است.
به گزارش زی‌نیوز، در این مطالعه محققان ۱۸ کودک مبتلا به اوتیسم با مشکلات گوارشی متوسط تا شدید را مورد بررسی قرار دادند که تغییرات مثبتی بعد از گذشت هشت هفته از درمان دیده شد
کلمات کليدی: اوتیسم،پیوند مدفوع
Share/Save/Bookmark
 
 


يک دوست وفادار تجسم حقيقي از جنس آسماني هاست که اگر پيدا کردي قدرش را بدان