کارگروه مستقل «رشته مشاوره و راهنمایی» تشکیل شد
کد مطلب: 42077
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۵
 
کارگروه مستقل «رشته مشاوره و راهنمایی» ذیل شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تصویب و مقرر شد تا اعضای این کارگروه معرفی شوند.
کارگروه مستقل «رشته مشاوره و راهنمایی» تشکیل شد
به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، در جلسه ۱۴۰ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی حداد عادل گفت: مستندسازی فعالیت کارگروه‌ها و برنامه‌ها درسی و آموزشی نیز تصویب شده و هدف از این کار تدوین نحوه برنامه‌ریزی درسی صورت گرفته در شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی است.
وی با اشاره به مناقشات پیش‌آمده درباره رشته مشاوره ادامه داد: متأسفانه برخی مشکلات که ریشه در اختلافات صنفی میان اساتید روان‌شناسی و مشاوره داشت موجب شد که کارگروه روان‌شناسی دچار تغییر در مدیریت شود.

محمد رضا مخبر دزفولی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه این شورا مدت‌هاست که نسبت به رفع اختلاف میان اساتید رشته روان‌شناسی و مشاوره تلاش کرده. این مشکل اگر حل نشود ممکن است حاشیه‌های متعددی پیدا کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: نباید بدنه کارشناسی کشور در دو رشته مهم و حساس بر اثر اصطکاکات دچار فرسایش شود.

در ادامه با رأی مثبت اعضای شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تشکیل کارگروه مستقل «رشته مشاوره و راهنمایی» ذیل شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تصویب و مقرر شد تا اعضای این کارگروه در جلسه آینده معرفی شوند.
کلمات کليدی: رشته مشاوره،کارگروه مستقل رشته مشاوره و راهنمایی
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر
 
 


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۱:۳۵:۲۶
جای تأسف دارد (70947)
 
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۲۲:۴۵:۱۷
بسیار عالی ممنون از آقای مخبر دزفولی و حداد عادل (70963)
 
کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۱۶:۵۶:۵۶
تصمیم عاقلانه ای ست. چه معنایی داشت که قبلا اساتید روانشناسی برای رشته مشاوره تعیین تکلیف میکردند (70974)
 

خوب گوش کردن را ياد بگيريم گاه فرصتها بسيار آهسته در ميزنند