سخنگوی کمیسیون تلفیق عنوان کرد؛
تولیت نظام سلامت در وزارت بهداشت متمرکز می‌شود
کد مطلب: 39107
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
 
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه از متمرکز شدن تولیت نظام سلامت در وزارت بهداشت با رای موافق نمایندگان خبر داد.
تولیت نظام سلامت در وزارت بهداشت متمرکز می‌شود
به گزارش ميگنا به نقل از خانه ملت، محمد خدابخشی در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه، گفت: در جلسه امروز ادامه ماده ۱۹ پیشنهادی دولت بررسی شد و در این میان پیشنهادات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز ارائه شد که به رای نمایندگان گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه انتقال شورای عالی بیمه سلامت و دبیرخانه متبوعش از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از پیشنهادات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بود با رای مخالف نمایندگان روبرو شد، ادامه داد: انتزاع سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انتقال آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر پیشنهادات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بود که به دلیل مخالفت نمایندگان، رای نیاورد.

خدابخشی تصریح کرد: متمرکز شدن تولیت نظام سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ملزم شدن کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور تبعیت از خط مشی‌های این وزارتخانه از دیگر پیشنهادات ارائه شده بود که با رای مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با بیان اینکه بند دوم ماده ۱۹ مبنی بر سطح بندی تمام خدمات تشخیصی درمانی با نظر مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شد، ادامه داد: بند پنجم ماده ۱۹ مبنی بر اینکه برای ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان، کارفرمایانی که طی برنامه ششم توسعه نسبت به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی به صورت کاروزی اقدام کنند، از پرداخت سهم کارفرما بیمه بیکاری برای مدت دو سال از تاریخ شروع به کار معاف می باشند که آیین نامه آن نیز باید به تصویب هیات وزیران برسد، نیز تصویب شد.
کلمات کليدی: تولیت،نظام سلامت،وزارت بهداشت
Share/Save/Bookmark
 
 


سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۵۶:۲۳
به به ....
گل بود به سبزه نیز آراسته شد...
تمامیت خواهی و سنگ اندازی بعضیا کم بود از این به بعد تایید مجلس رو هم گرفتن.
چه شود.......... (64557)
 

هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.