انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتفی شد
کد مطلب: 40907
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
 
رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول گفت: رای کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه و انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت با توجه به مخالفت وزارت علوم و دانشگاهها منتفی شد.
انتقال رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت منتفی شد

به گزارش ميگنا علی فتحی آشتیانی در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت واگذاری رشته مشاوره و واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت گفت: در مورد رشته روانشناسی بالینی آن تصمیمی که از سوی کمیته منتسب به رئیس جمهور اتخاذ شده بود، با مخالفت های دانشگاه های وزارت علوم و دانشگاه ها به نتیجه نرسید، آن طرح در حال حاضر منتفی شده و دانشگاه های وزارتخانه های  بهداشت و علوم مشغول کار خود هستند.

وی ادامه داد: البته سعی وزارت علوم و کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی بر این است که بین عناوین درس ها، سرفصل ها، منابع و کارورزی دانشجویان در رشته روانشناسی بالینی هماهنگی لازم با وزارت بهداشت ایجاد شود.

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی افزود: سعی وزارت علوم این است که کارورزی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی بالینی، حتما در مراکز درمانی طی شود.

وی درباره آخرین وضعیت رشته مشاوره نیز افزود: ۱۸ اردیبهشت ماه جلسه ای به ریاست حداد عادل و با حضور جمعی از روانشناسان و مشاوران در کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی برگزار شد.

مدیر کمیته برنامه ریزی روانشناسی و مشاوره وزارت علوم ادامه داد: در این جلسه روانشناسان و مشاوران نقطه نظرات خود را مطرح کردند و جمع بندی این شد که یک دوره کارشناسی «هدایت تحصیلی» و یا «مشاوره تحصیلی» برای دانشگاه فرهنگیان برگزار شود تا نیازهای آموزش و پروش دراین حوزه برطرف شود و اگر با برگزاری این دوره نیازهای مذکور رفع نشد، لازم است که دانشگاه های دولتی در این زمینه کمک کنند، دانشگاه های دیگر هم می توانند این رشته را داشته باشند.

پیش از این اعلام شده بود، کمیته رسیدگی به رشته های مشترک وزارتخانه های علوم و بهداشت با انتقال رشته روانشناسی بالینی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی موافقت کرده است.

کلمات کليدی: انتقال روانشناسي باليني،علي فتحي آشتياني
Share/Save/Bookmark
 
 


محسن بنی سلطان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۲۸:۴۶
با عرض سلام.خدارو شکر این موضوع که جز بر هم زدن برنامه ی دانشجویان وزارت علوم برای مدتی (68366)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۵۴:۲۷
خودمون با دست خودمون گور رشتمونو کندیم
بیچاره مردمی که باید برم پیش روانشناسایی که حتی مصاحبه بالینی هم اموزش ندیدند و عمه درمانی میکنند (68370)
 
به سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۴۶:۳۸
دوست عزیز اگر بتونی اطلاعات تخصصی خودتوبالاببری کمتر غر غر میکنی (68374)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۲۹:۵۴
با سپاس فروان از زحمات آقای دکتر فتحی آشتیانی و آقای دکتر اللهیاری و اساتید دیگر (68373)
 
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۹:۳۳:۳۵
سلام
آقای دکتر فتحی آشتیانی نماینده جامعه روان شناسی نیستن
ایشون رئیس کارگروه روان شناسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی هستن که اعضا جامعه روان شناسی هیچ نقشی در انتخاب ایشون نداشتیم.
در موضوع تغییر سرفصل مقطع لیسانس هم ایشون نقش عمده ای داشتن که به حرف هیچ استاد منتقد دیگه ای گوش ندادن... (68421)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۸:۴۷:۰۱
آقای فتحی آشتیانی روانشناس بالینی نیستم. چطور در مورد آینده رشته تصمیم گرفتند. اساتید درجه اول بالینی ایران موافق هستند. این خبر اخیر بی شک جو سازی مجدد اقای آشتیانی هست چون متخصصین بالینی راضی نمی شوند (68393)
 
مهران
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۹:۰۰:۵۷
ای کاش کسی از راه میرسید و جلوی این همه ورودی دانشگاهها یا بهتره بگیم فروشگاههای زنجیره ای را میگرفت .همه میگن اگر بالینی منتقل میشد بالینی ها میشدن دستیار روانپزشکا اما غافل از اینکه با اینهمه روانشناس و مشاور و علوم تربیتی و مدیریت اموزشی و... که همه کارشون در ظاهر رواندرمانی یا مشاوره است اجاره مرکز میدن و یک جلسه مراجع رو میبینن و بعد برای جلسه دوم حرفی یا روشس برای ادامه درمان نمیبینن و ارجاع میدن به روانپزشک بعد که صحبت انتقال میشه میگن ما زیر دست نمیخوایم بشیم گاهی برای خودمون هم وقت بزاریم بد نیست (68394)
 

بيا لبخند بزنيم، بدون انتظار هيچ پاسخي از دنيا