جزئیات دستورالعمل جدید فعالیت مراکز ترک اعتیاد/ آغاز صدور مجوز
کد مطلب: 36542
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳
 
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی جزئیات دستورالعمل جدید فعالیت مراکز ترک اعتیاد را تشریح کرد و گفت: صدور مجوز برای مراکز استاندارد بر اساس دستورالعمل جدید انجام می شود.
مجید رضازاده با اشاره به تدوین و ابلاغ دستورالعمل فعالیت مراکز ترک اعتیاد اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در مراکز ترک اعتیاد وجود داشت، دستورالعمل مذکور با مشارکت سازمان های مردم نهاد فعال در زمینه آسیب اجتماعی اعتیاد در سال گذشته به منظور بازنگری در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفت و در این مدت روند صدور مجوز جدید برای مراکز ترک اعتیاد متوقف شد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی ادامه داد: در حال حاضر دستورالعمل جدید به منظور اجرا به مراکز ترک اعتیاد و ادارات کل بهزیستی در کشور ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل جدید مراکز ترک اعتیاد برنامه های ارائه شده در این مراکز نظام مند می شوند، گفت: در واقع ضوابطی را برای حضور افراد و شیوه صدور مجوزهای جدید تدوین کرده ایم که این ضوابط با انجام کار کارشناسی انجام شده است که در نهایت هدف از این کار ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در مراکز است.

به گفته رضازاده، مراکز ترک اعتیاد باید ضوابط دستورالعمل فعالیت این مراکز را رعایت کنند و در غیراین صورت فعالیت مراکز ترک اعتیادی که صلاحیت ندارند، مجدد بررسی خواهد شد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی یادآور شد: سعی شده در دستورالعمل جدید مراکز ترک اعتیاد، فعالیت این مراکز به سمت مراکز TC پیش رود ضمن اینکه صدور مجوز برای مراکز استاندارد بر اساس دستورالعمل جدید انجام می شود.

به گزارش پانا، رضازاده همچنین پیش از این درخصوص گزارش تخلفات مراکز ترک اعتیاد به پانا گفته بود: خط ملی اعتیاد با شماره 09628 خدمات مشاوره غیرحضوری خود را به صورت متمرکز در سراسر کشور ارائه می ‌دهد.
کلمات کليدی: بهزیستی،مدارس،مراکز ترک اعتیاد،آموزش مهارت‌های زندگی،مجید رضازاده
Share/Save/Bookmark
 
 


سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...