تصمیم حذف عنوان طلاق از شناسنامه با مجلس است
کد مطلب: 41581
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه 25 میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده است، از مردم خواست تا برای تعویض کارت ملی سریع‌تر اقدام کنند.
تصمیم حذف عنوان طلاق از شناسنامه با مجلس است
به گزارش ميگنا، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در مورد موضوع حذف عنوان «طلاق» در شناسنامه بانوان نیز گفت: حذف عنوان طلاق به اصلاح قانون نیاز دارد و مجلس در این زمینه باید عمل کند. در حال حاضر صرفا طلاق‌های "باین غیرمنقوله" یا زمانی که فرد مطلقه دوشیزه باشد امکان حذف از شناسنامه را دارد.
سيف الله ابوترابي افزود: این مسئله برای بعضی افراد به خصوص بانوان مشکل ایجاد می‌کند. در زمینه حذف این عنوان محدودیت‌های قانونی وجود دارد که باید مجلس به آن بپردازد. در این رابطه ما پیشنهاداتی به مجلس ارائه داده‌ایم.

وي گفت:  در حال حاضر امکان حذف عنوان طلاق در شناسنامه بانوانی که دوشیزه هستند وجود دارد.
برای این کار بعضی از نماینده‌ها پیشنهادی داده‌اند که گویا در مجلس پذیرفته نشده است و همانطور که گفتم این مساله مربوط به قانون است و سازمان ثبت احوال نباید اقدامی در این راستا انجام بدهد.
کلمات کليدی: سازمان ثبت احوال،حذف عنوان طلاق از شناسنامه
Share/Save/Bookmark
 
 


اشکان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۲:۰۱:۰۱
حذف طلاق به صورت سرسری از شناسنامه زنهای مطلقه ،کاری تاسف برانگیز است،آنوقت ما مردها چگونه دختری را که هیچگونه ازدواجی نداشته از زنهای مطلقه تشخیص دهیم ،درجامعه دروغ زیاد شده به طوریکه زنهای مطلقه خود را دختر مجرد جامیزنند چه برسد که کلمه طلاق هم از شناسنامه اشان پاک شود ، این کار یعنی حذف طلاق از شناسنامه زنهای مطلقه ، مطمئنا مفسده برانگیز است (69620)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۳:۲۲:۳۱
اگر کلمه طلاق پاک شود فریب در ازدواج توسط زنای مطلقه زیاد می شود. (69621)
 

شاد بودن تنها انتقامي است که مي توان از دنيا گرفت، پس هميشه شاد باش