دوبینی همراه با این علائم تومور مغزی ایجاد می‌کند
کد مطلب: 28180
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۳
 
زمانی‌که دوبینی همراه با افزایش فشار مغز، ورم اعصاب بینایی و سردردهای مقاوم به درمان در فرد مشاهده شود بیمار از نظر تومور مغزی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
دوبینی همراه با این علائم تومور مغزی ایجاد می‌کند
محمدرضا معتمد، متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تومورهای مغزی با توجه به محل قرار گرفتن آن در سر، علائم اختصاصی دارد در صورتی‌که تومور در محل بینایی قرار بگیرد با علائم بینایی، در محل مخچه با علائم تعادلی و در محل حرکتی با علائم حرکتی همراه است.

وی افزود: همچنین در صورتی‌که تومور مغزی در محل تکلم در مغز قرار گرفته باشد اختلال در تکلم در فرد دیده می‌شود علاوه بر این‌ها علائم کلی در اکثر تومورها مشاهده می‌گردد در اکثر تومورها علائمی چون سردرد، تشنج، ضعف در اندام‌ها و افزایش فشار داخل مغز وجود دارد.
این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به دیگر علائم تومور مغزی ادامه داد: سردرد، تهوع، و دوبینی نیز از علائم دیگر تومورهای مغزی محسوب می‌شود، البته هر سردرد و دوبینی را نمی‌توان از علائم تومورهای مغزی دانست این علائم تنها در موارد خاصی توسط پزشک بررسی می‌شود آن‌هم زمانی که همراه با دوبینی و سردرد، افزایش فشار مغز، ورم اعصاب بینایی و سردردهای مقاوم به درمان در فرد دیده شود.
معتمد اظهار داشت: به طور معمول علائم تومور به تدریج در طول چند روز یا چند هفته بروز می‌کند و در طول این مدت، علائم تومور پیشرفت خواهد داشت.
کلمات کليدی: دوبینی ، تومور مغزی ، سردرد ، تشنج ، فشار خون
Share/Save/Bookmark
 
 


زندگی مثل آب توی لیوانه ترک خورده میمونه بخوری تموم میشه نخوری حروم میشه