آخرین وضعیت بحث واگذاري رشته‌ روان شناسي باليني
کد مطلب: 42120
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
 
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: کمیته رسیدگی به رشته های مشترک دو وزارتخانه علوم و بهداشت هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده و کماکان رشته ها به صورت گذشته به کار خود ادامه می دهند.
آخرین وضعیت بحث واگذاري رشته‌ روان شناسي باليني
به گزارش ميگنا دكتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت رشته های مشترک وزارت علوم تحقیقات و فناری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در ارتباط با رشته هایی مشترک مذکور که نظرات متفاوتی در خصوص دستگاه مجری این رشته ها وجود دارد، یک کارگروه تشکیل شد و نمایندگان دو وزارتخانه علوم و بهداشت و چند نفر از اساتید فرهیخته به صورت مستقل عضو این کمیته هستند. دراین کمیته در خصوص رشته هایی مانند روانشناسی بالینی، فیزیولوژی ورزشی و چند رشته دیگر که بین دو وزارتخانه علوم و بهداشت مشترک است تصمیم گیری می شود، ولی هنوز این کمیته به جمع بندی نهایی نرسیده است.

معاون آموزش وزارت علوم افزود: بنابراین کماکان این رشته ها به صورت گذشته به کار خود ادامه می دهند تا زمانی که کارگروه بتواند به جمع بندی برسد.
کلمات کليدی: واگذاري روانشناسي،انتقال روانشناسي،،وزارت بهداشت وزارت علوم
Share/Save/Bookmark
 
 


سوزان قوامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۱:۲۴:۱۰
من با انتقال روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت موافق هستم. خواهشمندم به داد ما روانشناسان بالینی که نیازمند کار عملی هستیم برسید (71086)
 
خليل
Romania
۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۴:۰۹:۴۷
بإسلام
رشته روانشناسي باليني مرتبط با سلامت مردم هست و واحد هاي درسي آن بايد در محيط آموزشي ودرماني انجام شود و چون وزارت علوم فاقد بيمارستان هست نميتواند روانشناس مجرب تحويل جامعه دهد پس اگه وزارت علوم فاقد انتقالي باشد سلامت رواني مردم را ناديده ميگيرد. (71090)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۲:۳۷:۴۰
وزارت بهداشت هم گلی به سر فارغ التحصیلان بالینی اش نزده چه با کلینیک هایش چه بی کلینیک هایش
رشته ای که در ایران سه پدر یا بلکه بیشتر دارد وضعیتش بهتر از این نمی شود.
وزارت علوم و بهداشت در بخش آموزش و سازمان نظام روانشناسی در بخش صدور مجوز فعالیت کاری با روانشناسی کرده اند که همه فارغ التحصیلان را دچار مشکل کرده اند. (71117)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۰:۴۷:۴۹
دقیقا (71177)
 

خوب گوش کردن را ياد بگيريم گاه فرصتها بسيار آهسته در ميزنند