نتایج جالب تحقیقات درباره ساعت شروع مدارس
کد مطلب: 42102
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۲
 
نتایج یک مطالعه در مرکز پزشکی دانشگاه روچستر نشان داده است، شروع مدرسه قبل ساعت 8:30 در صبح می‌تواند موجب افسردگی و اختلالات روحی در دانش‌‌آموزان شود.
نتایج جالب تحقیقات درباره ساعت شروع مدارس
بر اساس پژوهش‌های جدید، ساعت شروع مدارس وقتی قبل 8:30 دقیقه باشد، علاوه بر اینکه موجب فشار و استرس بر روی دانش‌آموزان و ایجاد اختلال در خواب آنها می‌شود، آنها را نیز در معرض بیماری‌های روانی قرار می‌دهد.

محققان این مطالعه تاکید می‌کنند، دانش‌آموزان باید بین 8 تا 10 ساعت خواب شبانگاهی داشته باشند تا علاوه بر اینکه از آسیب‌های ذکر شده، جلوگیری کنند، خود را برای یادگیری مطالب جدید هم آماده کنند.

پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه روچستر با بررسی 200 دانش‌آموز دریافتند، شروع مدرسه قبل از ساعت 8:30، خطر ابتلا به افسردگی و اضطراب را در آنها افزایش می‌دهد.

محقق ارشد این مطالعه می‌گوید:‌ شروع صبحگاهی مدارس تأثیر منفی بر روند خواب می‌گذارد و موجب بروز اختلالات روانی می‌شود؛ قطعا بهداشت بهتر خواب همراه با زمان مناسب شروع کلاس‌های مدرسه در صبح باعث به دست آمدن نتایج بهتر خواهد شد».

به گفته محققان، دیرتر شروع کردن کلاس‌های صبح باعث بهبود نمرات و افزایش حضور دانش آموزان و همچنین کاهش تصادفات رانندگی می‌شود.

پژوهشگران می‌گویند: «حفظ یک ساعت مشخص برای به خواب رفتن، بین 8 الی 10 ساعت خواب شبانگاهی، محدود کردن کافئین، خاموش کردن تلویزیون، تلفن همراه و بازی‌های ویدئویی حداقل یک ساعت قبل از خواب به نفع کیفیت خواب و حفظ سلامت روان است».

منبع: فارس
کلمات کليدی: خواب،شروع مدرسه،مدرسه،نتایج یک تحقیقات،ساعت شروع ،صبحگاهی مدارس
Share/Save/Bookmark
 
 


امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۲۱:۳۸:۴۴
تشکر از کانال خوبتان
اگر ممکن هست منبع متن مربوط به شروع مدارس را برام بفرستید ممنون.
محمدوردی (71011)
 
مامان یه کلاس اولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۲۱:۴۳:۴۸
کاش مسئولین ما هم این تحقیقاتو انجام میدادن. واقعا ساعت 7:30 خیلی سخته مخصوصا برای بچه های دبستانی. پسر من که توی این دو هفته که میره مدرسه حسابی ریخته بهم. خیلی هم شبا زود میخوابه. ولی چون صبح هنوز هوا کامل روشن نشده خیلی اذیت میشه موقع بیدار شدن. (71012)
 

تاريکترين ساعت شب درست ساعات قبل از طلوع خورشيد است پس هميشه اميد داشته باش