چرخه بی‌خوابی، درد و افسردگی در پوکی استخوان
کد مطلب: 28973
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۹
 
مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد میان تغییرات خواب، درد، ناتوانی و نشانه‌های افسردگی در بیماران مبتلا به پوکی استخوان ارتباط پیچیده‌ای به عنوان بخشی از چرخه ناراحتی وجود دارد.
چرخه بی‌خوابی، درد و افسردگی در پوکی استخوان
به گزارش Medical News Today این مطالعه تأیید می‌کند که اختلالات خواب در وهله اول با علائم افسردگی و درد در ارتباط است اما به ناتوانی ارتباطی ندارد. اما در طول زمان، خواب نامناسب علائم افسردگی و ناتوانی را افزایش می‌دهد اما بر روی درد اثری ندارد.

شرکت کنندگانی که میزان بالای درد را گزارش کردند از علائم افسردگی نیز رنج می‌بردند که در طی ترکیب خواب نامناسب و درد وخیم تر شد.
افرادی که از بیشترین علائم افسردگی رنج می‌بردند افرادی بودند که هم مشکلات جدی خواب و هم درد بیشتر از متوسط را تجربه می‌کردند.

یافته‌ها نشان داد میزان اختلال خواب در خط پایه می‌تواند برای پیش بینی افزایش‌های حاصل شده در افسردگی و محدودیت‌های کارکردی در یک سال بعدی مورد استفاده قرار گیرد. اما این اطلاعات هیچ افزایشی را در درد در دوره مشابه نشان نداد.

به گفته محققان کالج آمریکایی روماتولوژی این مطالعه به دلیل بررسی همزمان روابط پیچیده میان خواب، دردهای مرتبط با پوکی استخوان، آرتروز و افسردگی همگی در یک تحقیق منحصر به فرد است.
این مطالعه نشان می‌دهد که افسردگی نقش مهمی در ارتباط میان خواب و درد به ویژه درد شدید دارد. مشکلات خواب که افزایش دهنده نشانه‌های افسردگی به هنگام درد شدید است عامل کلیدی در چرخه ناراحتی است. درمان دردهای مرتبط با پوکی استخوان که در کاهش اختلال خواب مؤثر است می‌تواند به درمان ناراحتی‌های عاطفی مرتبط با درد نیز کمک کند.


سلامانه
کلمات کليدی: بی‌خوابی،درد،افسردگی،پوکی استخوان
Share/Save/Bookmark
 
 


زندگی مثل آب توی لیوانه ترک خورده میمونه بخوری تموم میشه نخوری حروم میشه