دكتر افشین یداللهی درگذشت+ عكس
کد مطلب: 40384
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
 
دكتر افشین یداللهی ترانه سرای سرشناس کشور و روانپزشك متخصص اعصاب و روان بر اثر تصادف درگذشت.
دكتر افشین یداللهی درگذشت+ عكس
ميگنا: دكتر افشین یداللهی  شب گذشته، در مسیر بازگشت از هشتگرد به سمت تهران به دلیل برخورد شدید یک دستگاه کامیون با خودرویش، به شدت مجروح شده و درگذشت.

رییس مرکز اطلاعات و كنترل ترافيك پلیس راهور ناجا با تشریح جزییات سانحه تصادف مرگبار افشین یداللهی گفت: ساعت ۲ بامداد چهارشنبه در كيلومتر ٣٧ آزادراه کرج-قزوین بر اثر برخورد خودروی سواری سورنتو با کشنده ایویکو، افشین یداللهی ترانه‌سرا که راننده خودروی سورنتو بود، کشته شد.
در پی وقوع این حادثه سواری کیا که دارای سه سرنشین( دو آقا و یک خانم) بود، متاسفانه افشین یداللهی ترانه سرا فوت کرد و همسر و برادر همسرشان هم آسیب دیدند.
رئیس پلیس راه استان البرز با اشاره به علت وقوع این حادثه، گفت:‌ کارشناسان پلیس، با حضور در صحنه حادثه، علت این تصادف را توقف ناگهانی در لاین دوم از سوی راننده سواری کیا اعلام کردند.
 
زندگينامه:
افشین یداللهی (زاده دی ۱۳۴۷ در اصفهان)، پزشک متخصص اعصاب و روان و از ترانه سرایان اهل ایران است. وی فعالیت‌های حرفه‌ای ترانه‌سرایی خود را در سال ۱۳۷۶ در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.
یداللهی برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های خوش‌نام تلویزیونی، ترانه‌هایی سروده است. بیشترین شهرت وی در این زمینه به‌واسطه سرودن ترانه سریال غریبانه، شب دهم، میوهٔ ممنوعه و مدار صفر درجه و معماى شاه است.
 
شایان ذکر است یداللهی در چند سال اخیر اداره انجمنی به نام خانه ترانه را برعهده داشته است. این شاعر کشورمان تنها فرد باقی‌مانده از هیئت مؤسس انجمن خانه ترانه بود که بعد از جدایی ترانه‌سراهای مؤسس خانه ترانه از این انجمن، همچنان اداره خانه ترانه را بر عهده داشت.

 
-

-

-
یداللهی در طول عمر خود با خوانندگانی چون خشایار اعتمادی، احسان خواجه‌امیری و محمد اصفهانی همکاری کرد.
یادآور می‌شود این شاعر امروز در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1395 بر اثر تصادف دار فانی را وداع گفت.
-

فيلم حضور شادروان يداللهي در برنامه خندوانه
--
روحش شاد و يادش گرامي باد
کلمات کليدی: افشین یداللهی ، درگذشت افشین یداللهی ،دكتر افشین یداللهی ، درگذشت افشین یداللهی ، درگذشت ترانه سرای معمای شاه ، بیوگرافی افشین یداللهی ، افشین یداللهی که بودTدرگذشت ترانه سرای سرشناس ، تصادف افشین یداللهی ، درگذشت ترانه سرای معمای شاه ، افشین یداللهی درگذشت ، درگذشت ناگهانی افشین یداللهی ، درگذشت ترانه سرای میوه ممنوعه
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
 
 


هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند