دستورالعمل اجرایی ارزیابی عملکرد کارکنان آموزش و پرورش ابلاغ شد؛
کد مطلب: 4698
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۵۰
 


بر اساس دستورالعمل اجرایی ارزیابی عملکرد کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، به فرهنگیان واجد شرایط، یک طبقه شغلی تشویقی و بورسیه تحصیلی اعطا می‌شود.
 به گزارش فارس در این دستورالعمل که پیرو بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ابلاغ شده، آمده است: دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت آموزش و پرورش مکلف هستند، اهداف عملیاتی سالیانه هر یک از معاونت‌ها، سازمان‌ها، دستگاه‌های استانی و واحدهای تابعه خود را طبق «دستورالعمل اجرایی استقرار نظام مدیریت عملکرد» تعیین و حداکثر تا پایان فروردین ماه هر سال برای اجرا در همان سال ابلاغ کنند.
این دستورالعمل تأکید می‌کند: نظام مدیریت عملکرد مدیران و کارمندان باید «مکانیزه» شود، به گونه‌ای که قابلیت لینک (اتصال) به «سامانه جامع نظام مدیریت عملکرد» مستقر در سطح هر دستگاه را داشته باشد.
بر اساس مفاد دستورالعمل مذکور مدیران و کارمندانی که مجموع امتیاز ارزیابی عملکرد آنان در پنج سال متوالی حداقل 85 درصد باشد، از یک طبقه شغلی تشویقی (حداکثر یک‌بار در طول خدمت) برخوردار می‌شوند؛ همچنین مدیران و کارمندانی که مجموع امتیاز ارزیابی عملکرد آنها در سه سال متوالی یا پنج‌ سال متناوب حداقل 85 درصد باشد، در معرفی به دوره‌های آموزشی خارجی (بورسیه) از اولویت‌ برخوردار هستند.
در بند دیگری از این دستورالعمل خاطرنشان شده است: کسب حداقل 85 درصد از مجموع امتیاز ارزیابی عملکرد کارمندان در سال قبل، برای هرگونه ارتقای شغلی از جمله انتصاب در پست‌های مدیران پایه الزامی است.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌ عمومی وزارت آموزش و پرورش، مسئولیت اجرا و نظارت بر این دستورالعمل در هر دستگاه اجرایی بر عهده دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خواهد بود.
 
کلمات کليدی: دستورالعمل اجرایی, ارزیابی عملکرد, کارکنان آموزش و پرورش
Share/Save/Bookmark
 
 


حتي غيرممكن هم،كمي ديرتر ممكن است