شناسایی و درمان زودهنگام اختلالات روانی کودکان
کد مطلب: 33813
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۳
 
اختلالات روانی در کودکان از سن سه سالگی قابل تشخیص است. عدم درمان این اختلال باعث می‌شود که کودکان در آینده به یک فرد جامعه‌ستیز بدل شوند.
شناسایی و درمان زودهنگام اختلالات روانی کودکان
بر اساس مطالعات یک تیم بین‌المللی، سنگدلی و بی احساسی مرتبط با اختلالات روانی در بزرگسالان، در کودکان نوپا و نوزادان نیز قابل تشخیص است.

علائم اختلالات روانی در کودکان از سن سه سالگی قابل تشخیص است. عدم درمان این اختلال باعث می‌شود که کودکان در آینده به یک فرد جامعه‌ستیز بدل شوند.
اوا کیمونیس، استاد روانشناسی دانشگاه نیو ساوث ‌ولز تحقیقات این تیم بین‌المللی را رهبری کرده است.
محققان با بهره‌گیری از مشارکت والدین، ارائه پرسشنامه‌ها و برنامه‌های کامپیوتری مخصوص کودکان، بیش از ۲۰۰ کودک ۳ تا ۶ ساله را به لحاظ روانی مورد ارزیابی قرار دادند. نتایج به دست آمده که در نشریه روانشناسی کودک منتشر شده‌ است، نشان می‌دهد که ۱۰ درصد از کودکان مورد مطالعه از علائم اختلالات روانی رنج می‌برند. این شیوه ارزیابی پیش از این در بررسی کودکان بزرگ‌تر و نوجوانان نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.
در شیوه جدید از پرسشنامه‌های مخصوصی استفاده شد تا میزان اعتبار و پایایی تست تعیین شود. دکتر کیمونیس در مصاحبه‌ای این چنین گفت: «نتایج به دست آمده نشان می‌دهند کودکانی که از ویژگی‌های مربوط به اختلالات روانی رنج می‌برند، در پردازش احساساتی که در نوجوانان و بزرگسالان نمود می‌یابد، با مشکل مواجه هستند.»

او در ادامه افزود: «این کودکان در مقایسه با همسالان عادی‌شان قادر به تشخیص حالات عاطفی اطرافیان خود نیستند و پریشانی دیگران به هیچ وجه باعث ناراحتی و آشفتگی آنها نمی‌شود.» به زعم او، شیوه ارزیابی جدید نقش قابل توجهی در تشخیص وضعیت کودکان در قبال اختلالات روانی دارد.
کلمات کليدی: اختلالات روانی کودکان
Share/Save/Bookmark
مرجع : الو دكتر،منبع اصلي NHS
 


هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.