آمار بالای افسردگی نزد دختران انگلیسی
کد مطلب: 41995
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰
 
کارشناسان انگلیسی اعلام کردند که 25 درصد دختران 14 ساله این کشور، نشانه‌های افسردگی دارند و به طور کلی افسردگی بین دختران نوجوان و زنان جوان بیش از مردان شیوع دارد.
آمار بالای افسردگی نزد دختران انگلیسی
به گزارش فارس، محققان موسسه آموزش عالی دانشگاه کالج لندن و دانشگاه لیورپول در تازه‌ترین پژوهش‌های خود دریافتند، بیش از یک چهارم دختران 14 ساله انگلیس دچار افسردگی هستند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که نوجوانان از خانواده‌های ثروتمند کمتر از هم‌سالان خود در خانواده‌های بی‌بضاعت، احتمال دارد دچار افسردگی شوند.

این تحقیق که توسط موسسه خیریه کودکان منتشر شده است، ذکر می‌کند 9 درصد از پسران 14 ساله نیز دچار افسردگی هستند؛ اما به طور کلی افسردگی بین دختران نوجوان و زنان جوان بیش از مردان شیوع دارد.

این یافته بر اساس اطلاعات بیش از 10000 نفر که در مورد نگرانی‌ها و احساساتشان صحبت کرده‌اند، به دست آمده است؛ میزان مشکلات عاطفی دختران بسیار بیشتر از پسران بوده است؛ ضمن اینکه ادراک متفاوت والدین و فرزندان آنها از یک موضوع موجب بروز نشانه‌های افسردگی در نوجوانان می‌شود.

نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: «ما در این پژوهش سعی کردیم، افزایش مشکلات روحی و روانی دختران امروز را در مقایسه با نسل‌های گذشته مطرح کنیم؛ ضمن اینکه 25 درصد دختران نوجوان دچار افسردگی هستند و اگر درمان نشوند، بیماری به حادترین مرحله خود می‌رسد».

مدیر اجرایی دفتر ملی کودکان افزود: «این مطالعه از هزاران کودک ما را به شواهد قانع کننده در مورد میزان سلامت روانی کودکان در انگلستان سوق می‌دهد».
تجربه‌های سخت در دوران کودکی از جمله از دست دادن والدین، خشونت خانگی یا بی‌توجهی، تنش در مدرسه، مسائل مربوط به ویژگی‌های ظاهری، قلدری در مدارس و فشار ایجاد شده توسط رسانه‌های اجتماعی از مسائلی است که زمینه افسردگی را فراهم می‌کند.
کلمات کليدی: آمارافسردگی،دختران انگلیسی
Share/Save/Bookmark
 


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۳۰ ۱۷:۵۵:۲۹
بارها پیش اومده رسانه های خاصی مثل کیهان و فارس که معلومه از کجا آب میخورن، آمارهای دروغینی از وضعیت کشورهای اروپایی منتشر میکنند که یا منبع نداره و یا از سایت های کوچک و نامعتبر خارجی برداشته شده بنابراین میگنای عزیز شما که یه سایت علمی هستی و از آلودگی های سیاسی دوری، خبرهای خارجی رو مستقیم از سایت های معبر خارجی بگیر و ترجمه کن و لینکش رو بزار (70718)
 

خوب گوش کردن را ياد بگيريم گاه فرصتها بسيار آهسته در ميزنند