دغدغه تازه دانشجویان بورسیه/ وزارت علوم: مجددا باید مصاحبه شوید
کد مطلب: 21915
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۴
 
جمعی از دانشجویان پذیرفته شده در فراخوان‌های بورسیه سال گذشته از درخواست وزارت علوم برای مصاحبه مجدد پس از طی مراحل اداری و تعهدات حقوقی در آستانه صدور حکم بورسیه خود خبر دادند.
به گزارش تسنیم، جمعی از دانشجویان پذیرفته شده در فراخوان‌های بورسیه داخل سال گذشته در تماس با خبرگزاری تسنیم، اعلام کردند که سازمان امور دانشجویان در تماس با آنها از این دانشجویان برای مصاحبه مجدد دعوت کرده‌ و این در حالی است که این دانشجویان پیش از این تمامی مراحل اداری و تعهدات حقوقی را طی کرده‌اند و پس از اعلام نتیجه قبولی در مرحله نهایی بورسیه، در آستانه صدور حکم خود قرار دارند.

یکی از این دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه طی ماه‌های گذشته و در دولت یازدهم در مصاحبه بورس شرکت کرده‌ام، گفت: طی ارسال ایمیلی از سوی سازمان امور دانشجویان به من اعلام شد که در بورس داخل پذیرفته شده‌ام و به مدت چند ماه بورس هستم.

وی خاطرنشان کرد: پس از تحویل مدارک خود به سازمان مربوطه، در حالی که به ما اعلام شده بود احکام بورس‌مان صادر شده و در حال انجام امور اداری برای دریافت امضای نهایی بودیم، طی ایمیلی مجددا از ما برای مصاحبه دعوت شد. این دانشجو که جزو پژوهشگران برتر کشور است و جوایزی نیز در این زمینه دریافت کرده است، گفت: پس از مصاحبه و در کمال تعجب به من اعلام شده در مصاحبه رد شده‌ام و این در حالی است که من به دلیل اینکه جزو پذیرفته‌شدگان بورس بوده‌ام برای انجام تعهدات از کار نیز استعفا داده‌ام.

یکی دیگر از این دانشجویان در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه حدود 40 نفر از پذیرفته‌شدگان بورس در وضعیت این چنینی قرار دارند، درباره روند طی شده خود برای دریافت بورس، گفت: در یکی از فراخوان‌های سال گذشته بورس شرکت کردم و پس از انجام مصاحبه‌های عملی و علمی در دانشگاه و اداره بورس وزارت علوم در مهرماه به من اعلام شد، 24 ماه بورس من پذیرفته شده‌ است.

وی ادامه داد: پس از انجام مراحل تعهدات حقوقی و رسمی به ما اعلام شد نامه حکم بورس ما در انتظار امضای نهایی مدیرکل بورس است، اما پس از آن بدون هیچ دلیلی به ما اعلام شد مجددا باید در مصاحبه علمی جدیدی شرکت کنیم.

این دانشجو تصریح کرد: مسئولان وزارت علوم پاسخ دهند که دلیل مصاحبه‌های مجدد از پذیرفته‌شدگان بورس چه بوده‌ است و حق ضایع شده متقاضیانی که دو سال مراحل مختلف را طی کرده‌اند و در حال حاضر در مرحله امضای نهایی حکم خود هستند و برنامه زندگی خود را طبق آن برنامه‌ریزی کرده‌اند، چه کسی به آنها باز می‌گرداند؟
کلمات کليدی: مصاحبه،دانشجویان بورسیه
Share/Save/Bookmark
 
 


تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .