اعلام تعداد دانشجویان افغانستاني در دانشگاه های کشور
کد مطلب: 34146
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵
 
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: در سه دهه گذشته دهها هزار نفر از اتباع افغانستان ازدانشگاههای ایران فارغ التحصیل شده اند و اکنون نیز ۱۷ هزاردانشجوی افغان دردانشگاههای ایران ثبت نام کرده اند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در سومین نشست کارگروه فنی منطقه ای کشورهای قلب آسیا- پروسه استانبول به طرح ها و برنامه های اجرا شده ایران برای تقویت آموزش پایه و عالی در پروسه استانبول اشاره کرد و اعطای بورس های تحصیلی به اتباع افغان، امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری میان وزارت علوم با وزارت تحصیلات عالیه افغانستان را از جمله این برنامه ها دانست.

وی گفت: در سه دهه گذشته ده ها هزار نفر از اتباع افغانستان از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شده اند و اکنون نیز ۱۷ هزار دانشجوی افغان در دانشگاه های ایران ثبت نام کرده اند.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، به دستور مقام معظم رهبری برای ثبت نام از دانش آموزان افغان در مدارس ایران اشاره کرد و آن را نشان دهنده توجه ایران به توسعه آموزش در افغانستان دانست.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در این نشست، خواستار افزایش مشارکت کشورهای عضو برای تقویت پروسه استانبول در حوزه آموزش عالی شد. کشورهای افغانستان، جمهوری آذربایجان، پاکستان، هند، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، ترکیه، ترکمنستان و ایران، عضو کارگروه اقدامات اعتماد ساز آموزشی ((CBM پروسه استانبول هستند.
جمهوری اسلامی ایران راهبر این کارگروه فنی و وزارت علوم مرجع ملی آن است.
کلمات کليدی: افغاني،تعداد دانشجویان افغانستاني،دانشگاه های کشور
Share/Save/Bookmark
 
 


دوست واقعی کسی است… که در کنارش جرات داشته باشی خودت باشی . . .