برنامه درسی رشته روانشناسی کودکان با نیازهای ویژه تدوین می شود
آخرین خبرها از وضعیت تصويب رشته ها در کارگروه روانشناسی شوراي تحول
کد مطلب: 41076
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
 
رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول آخرین وضعیت رشته هایی که در این کارگروه ایجاد شده است را تشریح کرد.
آخرین خبرها از وضعیت تصويب رشته ها در کارگروه روانشناسی شوراي تحول
به گزارش ميگنا دكتر علی فتحی آشتیانی در گفتگو با مهر با اشاره به آخرین وضعیت رشته هایی که در کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی تصویب شده و یا اینکه مراحل نهایی را طی می کند گفت: رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی سال ۹۳ از ادغام تمام گرایش های روانشناسی و مشاوره ایجاد شده و بعد از تصویب به دانشگاه ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد: بعد از ایجاد و ابلاغ رشته کارشناسی روانشناسی، کارشناسی ارشد روانشناسی دین، کارشناسی ارشد روانشناسی صنعتی سازمانی، دکتری تخصصی روانشناسی صنعتی سازمانی و دکتری تخصصی خانواده و سلامت جنسی تصویب شده و برای اجرا ابلاغ شده است.

رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی افزود: چند برنامه نیز در حال طی کردن مراحل نهایی در شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی است که می توان به کارشناسی ارشد مشاوره مدرسه، کارشناسی ارشد مشاوره خانواده، کارشناسی ارشد مشاوره شغلی، کارشناسی ارشد مشاوره توانبخشی، کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی، و دکتری تخصصی روانشناسی تربیتی اشاره کرد.
فتحی خاطرنشان کرد: برنامه های کارشناسی ارشد روانشناسی کودکان با نیازهای ویژه، دکتری روانشناسی کودکان با نیازهای ویژه، کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی و دکتری تخصصی روانشناسی بالینی نیز از جمله برنامه هایی هستند که پیشرفت ۸۰ درصدی داشته و در حال نهایی شدن هستند.
کلمات کليدی: کارگروه روانشناسی،شورای تحول،دكتر علی فتحی آشتیانی
Share/Save/Bookmark
 
 


رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۸:۴۵
با سلام
اقدامات آقای دکتر فتحی آشتیانی و هم فکران ایشان باعث پسرفت آموزش روان شناسی در کشورمان و ناراحتی و نا امیدی در بین دانشجویان و حتی اساتید این رشته شده است.
مرجعیت تصمیم گیری در مورد برنامه درسی بک رشته تحصیلی و ابلاغ بی چون و چرای آن به دانشگاه ها بدون نظرخواهی از اساتید این رشته ،باعث سرخوردگی اعضا حرفه و رشته می شود.
همانند چیزی که در تغییر سرفصل لیسانس شاهد آن بودیم. (68653)
 

هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.