۱۳سالگی سن کمی برای ازدواج دختران است
بیشترین طلاق‌ها ۳ تا ۵ سال بعد از ازدواج رخ می‌دهد
کد مطلب: 40266
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱
 
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از طرح تغییر حداقل سن ازدواج دختران حمایت می‌کنیم، گفت: ۱۳ سالگی سن نارس و کمی برای ازدواج است.
بیشترین طلاق‌ها ۳ تا ۵ سال بعد از ازدواج رخ می‌دهد
به گزارش ایلنا، سلمان خدادادی در ارتباط با پیشنهاد فراکسیون زنان مجلس برای ارائه طرحی مبنی بر تغییر حداقل سن ازدواج دختران گفت: این مساله به لحاظ فقهی باید بررسی شود، برخی فقها می‌گویند؛ شرایط زمانی و آب و هوایی در عربستان به گونه‌ای بوده که دختران در 9 سالگی ازدواج می کردند، اما اکنون شاهدیم که در این برهه زمانی در کشور ما دیگر اینگونه نیست.

وی ادامه داد: حتی 40 سال پیش در زمان جوانی ما شرایط متفاوت بود، به طور مثال من در 16 سالگی استخدام شدم و در 18 ساگی مدیریت را عهده‌دار شدم، اما اکنون می‌بینم گاهی یک فرد 18 ساله می‌ترسد، شب از خانه بیرون برود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: شرایط زمانی و نوع تربیت بسیار تفاوت کرده و حقیقتا امروز در جامعه ما سن 13 سالگی یک سن کاملا نارس و کمی است، بنابراین من هم معتقدم این تغییر باید رخ بدهد و ما هم در کمیسیون اجتماعی این طرح را بررسی می‌کنیم.

خدادادی با بیان اینکه آمار کودک-بیوه‌ها در کشور ما بسیار کم است، افزود: در برخی مناطق و در برخی قومیت‌ها ازدواج با سن کم رواج دارد که باید جلوی آن گرفته شود.
وی تصریح کرد: از طرفی شاهدیم فاصله بین ازدواج و طلاق بسیار کم شده است، پیش از این بیشترین آمار طلاق 5 تا 7 سال بعد از ازدواج بود، اما اکنون این مدت به 3 تا 5 سال رسیده است، یعنی بیوه‌ها بسیار جوان هستند که تبعاتی دارد، اگر چه بالا رفتن سن ازدواج نیز یکی دیگر از معضلات ما است.
کلمات کليدی: طلاق‌،ازدواج زود،سلمان خدادادی،فراکسیون زنان مجلس
Share/Save/Bookmark
 
 


طوری زندگی كن كه اسمت با جسمت زیر خاك نرود