ریشه اختلالات روانی در شکل‌گیری غیر عادی جمجمه
کد مطلب: 40030
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۸
 
افرادی که دارای پوسته و قشر جمجمه سخت، حجم مغز و آهیانه های کوچک و نیز آب مغزی کمی بودند، بیشتر دچار رفتارهای پرخاشگرانه، خشونت آمیز و ابتلا به بیماری های اعصاب و روان می‌شدند.
ریشه اختلالات روانی در شکل‌گیری غیر عادی جمجمه
ميگنا: یک پژوهش علمی با محوریت دانشگاه کمبریج بین دانشمندان سه کشور آمریکا، ایتالیا و انگلستان نشان داد ساختار مغر و جمجمه به شدت بر نوع رفتارهای پرخاشگرانه یا آرام در افراد اثر می‌گذارد.

بر اساس نتایج این تحقیق که بر روی بیش از 300 داوطلب انجام شد، افرادی که دارای پوسته و قشر جمجمه سخت، حجم مغز و آهیانه های کوچک و نیز آب مغزی کمی بودند، بیشتر دچار رفتارهای پرخاشگرانه، خشونت آمیز و ابتلا به بیماری های اعصاب و روان می‌شدند.
این در حالی است که افرادی که دارای پوسته و قشر مغزی نازک‌تر، آهیانه های بزرگتر و آب مغزی بیشتری هستند از رفتارهای باثبات و آرام تری برخوردار بوده و کمتر به بیماری های اعصاب و روان مبتلا می شوند.

دانشمندان برای دستیابی به این نتایج، اسکن مغزی داوطلبانی که همگی سالم بوده و هیچ سابقه ابتلا به بیماری های اعصاب و روان نداشته را با تصاویر مغز مبتلایان به بیماری های اعصاب و روان مقایسه کردند.
پیش‌بینی می‌شود از این کشف علمی بتوان برای شناسایی و تشخیص بیماری های اعصاب و روان و رفتارهای پرخاشگرانه در افراد به ویژه از سنین کودکی و نوجوانی استفاده و جرم و جنایت در جامعه را ریشه‌کن کرد.
کلمات کليدی: بیماری جمجمه،اختلالات روانی،بیماری،اعصاب و روان
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
 
 


زنان هوشيارتر از آن هستند که مردانگي خود را به همسران خود نشان بدهند