دانش آشتیانی: کنکور بلای بزرگی است که نصیب سیستم آموزش و پرورش شده است
کد مطلب: 39032
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه دردهای مزمنی دارد، گفت: به شدت رنج می‌برم از اینکه می‌بینم حتی در مقطع دبستان کتاب‌های کنکور توزیع می‌شود.
دانش آشتیانی: کنکور بلای بزرگی است که نصیب سیستم آموزش و پرورش شده است
ميگنا:
دانش آشتیانی با تاکید بر اینکه اولویت اول ما باید اجرای مهارت‌های زندگی در برنامه درسی مقاطع ابتدایی باشد، متذکر شد: در جامعه شاهدیم که سیطره آموزش و در انتهای آن بحث کنکور به عنوان بلای بزرگی که آموزش و پرورش به آن مبتلا شده است، ایجاد شده و متأسفانه بازار داغ آموزش در این قسمت فعال است.
فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی در مراسم معارفه خود در وزارت آموزش و پرورش از نمایندگان مجلس، وزرای اسبق آموزش و پرورش و دکتر فانی قدردانی کرد و گفت: برنامه‌هایم را پیش از این اعلام کرده‌ام.
وی افزود: آموزش و پرورش گرفتار مسائل و مشکلات جاری ساختاری، بودجه و ساماندهی نیروی انسانی است.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معتقدم باید یک کار نویی انجام داد و نگاه دیگری بر مدیریت آموزش و پرورش حاکم کرد اظهار کرد: این تغییر نگاه در کوتاه مدت اتفاق نمی‌افتد اما مهم این است که شروع کنیم و آیندگان ادامه دهند.

دانش آشتیانی افزود: آموزش و پرورش گسترده و پیچیده و دچار دردهای مزمن است. از داخل و بیرون به آموزش و پرورش انتقاد دارند و نگاه انتقادی علیه همه چیز و همه در آموزش و پرورش حاکم است و ضروری است که یک تغییر نگاه و بینش ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مدرسه محور تحول و توسعه است گفت: باید همه فکر و ذکر خود را به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت به مدارس ببریم. از سویی، مشکل بزرگ دیگر آموزش و پرورش که باید جدی گرفته شود سیطره آموزش بر پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مهارت های زندگی باید در مدرسه و در کلاس درس و همه دروس آموزش داده شود. باید بستری را فراهم کنیم که این مهارت ها شکل بگیرند. باید از دوره ابتدایی این
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آسیب‌های اجتماعی بیان داشت: اگر این موضوع را ریشه‌یابی کنیم، ریشه آن در همین مسئله است و اگر قدرت تفکر، اعتماد به نفس، حل مسئله ، مقابله با مشکلات و راستی و صداقت در دانش‌آموز شکل گیرد حال چرا باید آسیب‌ اجتماعی وجود داشته باشد.
کار را شروع کنیم.


دانش آشتیانی کنکور را بلای بزرگی که نصیب سیستم آموزش و پرورش شده دانست و عنوان کرد: بازار سیاه آموزش در این قسمت فعال است و به شدت از اینکه می بینم حتی در دبستان کتب کنکور توزیع می شود رنج می برم زیرا فشار زیادی به دانش آموز و اولیاء وارد می کند.
وی ادامه داد: باید قدرت تفکر، حل مسئله، توان مقابله با مشکلات، صداقت و درستی در وجود کودکان شکل بگیرد؛ چرا باید شاهد آسیب های اجتماعی در این گروه سنی باشیم؟ یک علت این است که نوجوان ما نتوانسته در زندگی مسائل خود را با توانمندی حل کند.
کلمات کليدی: فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی،مراسم معارفه،وزیر جدید آموزش و پرورش
Share/Save/Bookmark
مرجع : ايسنا و فارس
 
 


حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۳:۲۴:۳۶
شنیدن چنین صحبتهایی از وزیر آموزش و پرورش، امیدوارکننده و الهامبخش است.
فقط امیدواریم فقط حرف و شعار نباشد. طوری که شاهد آموزش مهارتهای زندگی در مدارس برای دانش آموزان باشیم و اثرات آن را در زندگی شان ببینیم. (64429)
 

شاد بودن تنها انتقامي است که مي توان از دنيا گرفت، پس هميشه شاد باش