امضای قرارداد آزمایشگاه روانشناسی و فیزیولوژی دانشگاه شهید بهشتی با نیروگاه اتمي بوشهر
کد مطلب: 41327
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
 
مراسم رونمایی و امضای قرارداد استقرار آزمایشگاه روانشناسی و فیزیولوژی دانشگاه شهید بهشتی و شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر برگزار شد.
امضای قرارداد آزمایشگاه روانشناسی و فیزیولوژی دانشگاه شهید بهشتی با نیروگاه اتمي بوشهر
به گزارش ميگنا مراسم رونمایی و امضای نمادین قرارداد استقرار آزمایشگاه روانشناسی و فیزیولوژی با دانشگاه شهید بهشتی و با حضور رؤسا، مدیران و اعضای هیات علمی دانشگاه و جمعی از مدیران سازمان و شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر امروز یکشنبه در این دانشگاه انجام گرفت.

موضوع اصلی این قرار داد تامین استاندارهای مورد نیاز برای ارزیابی است. این نیروگاه در حال حاضر برای کارکنان جدید الورود از شرکتهای ایرانی و برای مشاغل حساس از شرکتهای بین‌المللی برای تعیین صلاحیت بهره می‌برد.

این پروژه در 8 مرحله و 36 ماه اجرایی می‌شود و به مدت 10 سال همکاری‌ها در قالب پشتیبانی خواهد بود.

هدف از این قرارداد تامین استانداردهای بین المللی مورد نیاز برای ارزیابی صلاحیت و ایمنی نیروگاه‌های اتمی است.
ایجاد انگیزه شغلی، کاهش میزان خطاکاری‌ها و دوباره‌کاری‌ها، رعایت اصل شایستگی، توسعه و بهبود سطح توانایی شغلی کارکنان از جمله اهداف این پروژه است.
یکی از مهم ترین موضوعات در خصوص مشاغل حساس نظیر اپراتوری نیروگاه‌های هسته ای (همچون خلبانی) بحث آزمایش های روانشناسی و فیزیولوژی است. تردیدی نیست که شاغلان در این‌گونه پست‌ها باید تسلط و آرامش روانی لازم و تصمیم‌گیری صحیح هنگام بروز بحران، حادثه و حتی دریافت اخبار ناگوار مثل فوت عزیزان را داشته باشند.
-


هزینه قرارداد استقرار آزمایشگاه روانشناسی و فیزیولوژی 4میلیاردتومان
مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی با بیان اینکه تنظیم قرارداد استقرار آزمایشگاه روانشناسی و فیزیولوژی حدود دو سال طول کشیده است، گفت: هزینه این قرارداد چهارمیلیارد تومان پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا، محمد احمدیان در حاشیه مراسم رونمایی و امضای نمادین قرارداد استقرار آزمایشگاه روان شناسی و فیزیولوژی در دانشگاه شهید بهشتی گفت: تنطیم این قرارداد حدود دو سال طول کشید که در جریان تنطیم آن، کارهایی که برای اجرای قرارداد باید انجام شود به دقت مورد توجه قرار گرفت.

وی به پیشینه قوی علمی و نظری دانشگاه شهید بهشتی در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: در اجرای این پروژه از همکاری های آژانس بین المللی انرژی اتمی بهره مند خواهیم بود و با توجه به نمونه هایی که در سالهای قبل توسط پیمانکار روس اجرا شده، کیفیت مطلوب کار هم برای همکاران شناخته شده است، بنابراین کار دانشگاه را با آن مقایسه خواهند کرد که اطمینان داریم دانشگاه با کیفیت خوب این کار را انجام خواهد داد.

مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ادامه داد: یکی از بخش‌های مهم قرارداد تعاملی است که باید دو طرف داشته باشند و ویژگی های شغلی است که می خواهند به آن خدمات ارائه کنند که باید ویژگی‌هایش را استخراج کنند و در تعامل کار اجرایی خواهد شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره هزینه این قرار داد گفت: حدود چهار میلیارد تومان حجم قرارداد پیش بینی شده است. این خبر در حال تکمیل است
کلمات کليدی: نيروگاه بوشهر،آزمایشگاه روان شناسی،سازمان انرژی اتمی،دانشگاه شهید بهشتی،نیروگاه‌های هسته ای،انرژی اتمی فیزیولوژی
Share/Save/Bookmark
مرجع : بسيج پرس
 
 


يک دوست وفادار تجسم حقيقي از جنس آسماني هاست که اگر پيدا کردي قدرش را بدان