گلایه وزیر بهداشت از جدایی رشته روانشناسی بالینی از وزارت بهداشت
کد مطلب: 40797
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۶
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شخصا از اینکه رشته هایی مثل روانشناسی بالینی و دامپزشکی که نقش مهمی در سلامت مردم دارند از وزارت بهداشت جدا شده اند، از مسئولان دستگاه های تصمیم گیر گله مند هستم.
گلایه وزیر بهداشت از جدایی رشته روانشناسی بالینی از وزارت بهداشت
به گزارش میگنا دکتر سید حسن هاشمی روز دوشنبه در حاشیه همایش پرستاری جامعه نگر در پژوهشگاه نیرو در جمع خبرنگاران افزود: من بارها این موضوع را به مسئولان گفته ام اما به دلیل رودربایستی هایی که وجود دارد، رشته های مختلفی که با سلامت مردم مرتبط است به وزارت بهداشت منتقل نشده است و من شخصا از شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم به خاطر این مسئله گله مندم.

وی گفت: رشته هایی مثل روانشناسی بالینی و دامپزشکی به سلامت مردم مربوط می شوند و نمونه های بین المللی آن هم وجود دارد که خدمات این رشته ها با سایر رشته های علوم پزشکی دورافتاده از هم نیستند به عنوان مثال نقش دامپزشکان در سلامت مردم خیلی مهم است، چون اگر غذای مردم سالم نباشد حتما بخش بهداشت و درمان کشور از آن متاثر می شوند.

هاشمی افزود: من مطمئن هستم، روزی افرادی دلسوز و قاطع پیدا می شوند که این گره را بازکنند و این رشته ها به وزارت بهداشت برمی گردند.
وی تاکید کرد: نمی شود با غوغاسالاری و مصلحت اندیشی که متاسفانه از 20 سال پیش در کشور شاهد آن هستیم، اجازه دهیم رشته هایی مثل دامپزشکی، روانشناسی بالینی و برخی رشته های دیگر از حوزه دانشگاه های علوم پزشکی جدا باشند، این رشته ها باید جزو رشته های علوم پزشکی دیده شوند و ارتقا یابند و کارکنان و خدمات دهندگان این رشته ها نیز باید مورد حمایت قرار گیرند و بیمه شوند اما چون در وزارت بهداشت نیستند، هم این رشته ها آسیب می بینند و هم فارغ التحصیلان این رشته ها.
کلمات کليدی: روانشناسی بالینی،واگذاری روان شناسی،انتقال رشته روانشناسی بالینی
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
 
 


مهین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۰۰:۱۲:۲۶
لطفا یکی از این وزیر بپرسه چی با سلامت مردم مربوط نیست؟!؟!
ورزش؟ آلودگی هوا؟ کشاورزی..... بعد هرچی به حق و حقوق مردم مربوطه از آموزش وکیل و قاضی و حقوق دان و ... بدیم به وزارت دادگستری؟!؟! آموزش دیپلمات هم به وزارت امور خارجه؟!!!!
واقعا این وزیر نمی فهمه یا خودش میزنه به ....؟!؟!؟! (68218)
 

زندگی مثل آب توی لیوانه ترک خورده میمونه بخوری تموم میشه نخوری حروم میشه