چرخه‌ غذا خوردن شما در هفته چگونه است؟
کد مطلب: 22201
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۰
 
دانشمندان به تازگی پی برده‌اند که چرخه‌ غذا خوردن همانند چرخه‌ خواب در بدن انسان از یک نظام هدفمندی پیروی می‌کند و در نتیجه برای داشتن وزنی متناسب اهمیت دادن به چرخه ی خواب ضروری است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشکان دریافته‌اند همانطور که چرخه‌ خواب در افراد وجود دارد، چرخه‌ رژیم غذایی و وزن در طول هفته نیز وجود دارد. گفتنی است: دانشمندان با اندازه گیری وزن افراد متوجه شده‌اند که وزن آنها در طول هفته با نوساناتی مواجه می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند: کاهش وزن در روز‌های شنبه تا چهارشنبه و افزایش وزن در روز‌های پنج شنبه و جمعه که تعطیلات می‌باشد در اکثر افراد رخ می‌دهد. دانشمندان کاهش فعالیت فیزیکی و همین طور مصرف مواد غذایی بیشتر و حتی متضاد با رژیم غذایی را از علل مهمی می‌دانند که سبب افزایش وزن در طول تعطیلات افراد می‌شود. پزشکان برای بدست آوردن یک تناسب اندام مناسب و ظاهری متناسب به افراد توصیه‌ می‌کنند بر اساس روز‌های هفته رژیم بگیرند تا به تدریج به وزن مورد علاقه خود دست یابند.

پزشکان همچنین توصیه می‌کنند، افراد با وجود احتمال افزایش وزن در طول تعطیلات آخر هفته تا حد امکان رژیم غذایی خود را حفظ کنند و یا حداقل در طول هفته با رعایت یک رژیم غذایی سالم این اضافه وزن ناخواسته را از بین ببرند.
کلمات کليدی: غذا خوردن ،رژیم غذایی ، گردشگری،رتبه ايران
Share/Save/Bookmark
 
 


اگر صخره و سنگ در مسير رودخانه زندگي نباشد صداي آب هرگز زيبا نخواهد شد