آیا سن پدر در مهارت‌های اجتماعی کودک موثر است؟
کد مطلب: 40751
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
 
محققان دریافتند سن پدر در هنگام تولد فرزند بر مهارت اجتماعی کودک تاثیر دارد
آیا سن پدر در مهارت‌های اجتماعی کودک موثر است؟
به گزارش زی‌نیوز، نتایج بررسی‌های جدید نشان داده است، سن پدر در زمان تولد فرزند در مهارت اجتماعی کودک تاثیر دارد. کودکان متولد شده از پدران خیلی جوان و یا مسن (سن زیر 25 سال و یا بالاتر از 51 سال) رشد اجتماعی را بهتر نشان می‌دهند سن پدر در رفتارهای اجتماعی مانند بیش‌فعالی و هوش عاطفی هم تاثیر می‌گذارد.
محققان مرکز اتیسم در شهر نیویورک با بررسی رفتار اجتماعی کودک از کودکی تا نوجوانی دریافتند کودکانی که از پدران خیلی جوان و یا مسن بدنیا می‌آیند، رفتار اجتماعی را بیشتر نشان می‌دهند. محققان اظهار کردند: مهارت اجتماعی کودک از سن پدر تاثیر می‌پذیرد.

آنها افزودند: مطالعات قبلی نشان داده است سن پدر در ابتلا کودک به اوتیسم و اسکیزوفرنی نیز تاثیر دارد. در هر حال، سن مادر با رفتار اجتماعی کودک ارتباطی ندارد.
محققان این بررسی را بر روی بیش از 15 هزار دوقلو در سنین بین چهار تا 16 ساله برای ارزیابی مهارت‌های اجتماعی کودک و ارتباط آن با سن پدر در زمان لقاح انجام دادند.
این مطالعه در مجله آمریکایی آکادمی کودک و نوجوان (JAACAP) منتشر شده است.

ايسنا
کلمات کليدی: سن پدر،مهارت‌های اجتماعی
Share/Save/Bookmark
 
 


دوستهای قدیمی طلا هستند! دوستان جدید الماس. اگر یک الماس به دست آوردی طلا را فراموش نکن چون برای نگه داشتن الماس همیشه به پایه طلا نیاز داری.