فضای مجازی اصلی ترین مشکل دانش آموزان زیر 16 سال
کد مطلب: 41010
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹
 
رییس نظام روانشناسی و مشاوره استان زنجان، گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات امروزه دانش آموزان زیر 16سال، گرایش شدید آنها به فضای مجازی است.
به گزارش ميگنا سیدعبدالله احمدی قلعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مسئولان و والدین باید با برنامه ریزی مناسب و استفاده از راهکارهای مورد نیاز مانع از شدت یافتن این گرایش شوند و آن را مدیریت کنند.

رییس نظام روانشناسی و مشاوره استان زنجان اظهار کرد: از تبعات سوق یافتن به سمت فضای مجازی می توان به دور شدن از پیوندهای خانوادگی، گوشه نشینی، دوری از اجتماع، اختلال در شکل گیری مسئولیت های خانوادگی و انطباق نداشتن با نقش های خانوادگی اشاره کرد.

احمدی قلعه به راهکارهای ممانعت از رفتن به سمت فضای مجازی، اشاره کرد و گفت: تعیین زمان برای استفاده از فضای مجازی، مشخص کردن قانون برای استفاده نکردن از گوشی در مهمانی ها، گفت و گوهای 2 یا چند نفره و مسئولیت دادن به دانش آموز در امور مختلف خانواده از جمله راه های جلوگیری از افزایش استفاده از فضای مجازی است.

وی با اشاره به مهمترین مشکلات دانش آموزان زیر 16 سال، گفت: تحت تاثیر دوستان قرار داشتن یکی دیگر از مشکلات دانش آموزان زیر 16 است و باید برای حل این موضوع والدین کنترل مناسبی روی فرزندان داشته باشند و آزادی مطلق به آنها ندهند.
رییس نظام روانشناسی و مشاوره استان زنجان ابراز کرد: احتمال انجام رفتارهای پرخطر از جمله سوق یافتن به سمت دخانیات از دیگر مخاطراتی است که باید والدین و مسئولان تعلیم و تربیت مراقب باشند تا دانش آموزان گرفتار این نوع رفتارها نشوند.
گفتني است استان زنجان حدود 180 هزار دانش آموز و 15 هزار معلم دارد.
کلمات کليدی: استان زنجان،سیدعبدالله احمدی قلعه
Share/Save/Bookmark
 
 


هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.