معرفی یک مداخله مهم درمانی؛
نقش موثر فیزیوتراپی در درمان سوختگی
کد مطلب: 30300
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۸
 
فیزیوتراپی در سوختگی بعد از ثابت شدن علائم حیاتی بیمار بسیار ضروری است و می تواند نقش پیشگیری از صدمات و درمان را داشته باشد.
به گزارش مهر، سیامک بشر دوست - عضو گروه ترمیم نوری با بیان اینکه یکی از مهمترین مداخلات درمانی در سوختگی ها که از همان روزهای اول باید اجرا شود توانبخشی و فیزیوتراپی در سوختگی است، گفت: فیزیوتراپی در سوختگی بعد از ثابت شدن علائم حیاتی، جنبه درمان و پیشگیری دارد، از این رو باید فیزیوتراپی بعد از سوختگی را سریعا آغاز کرد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال در خصوص بیماری که در طی سوختگی قسمتی از پوستش را از دست داده می توان با لیزر و یا اشعه ماوراء بنفش پوست بیمار را ترمیم کرد. مدیر اجرایی نشریه لیزر پزشکی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران افزود: معمولا در سوختگی ها، کوتاهی و یا چسبندگی برای بیمار اتفاق می افتد که برای جبران این مشکل باید آن موضع را در موقعیت های مختلف با دانش آناتومیک مناسب درمان کرد که در این درمان به عنوان یک فرآیند توانبخشی از اسپلینت «محافظت کننده ای که از بیرون موضع را می کشد» استفاده می شود و به تدریج مفصل را به حالت طبیعی برمی گرداند.
بشردوست با اشاره به اینکه بیشتر چسبندگی ها در سوختگی ها حالت خم شدگی ایجاد می کند، بیان کرد: به عنوان مثال می توان به چسبیدن چین ناحیه چانه به قسمت قدامی قفسه سینه یا کوتاه شدن گردن به سمت جلو اشاره کرد که برای پیشگیری از عوارض احتمالی از اسپلینت های شبانه استفاده می شود، بنابراین به کمک توانبخشی می توان از عوارض احتمالی سوختگی پیشگیری کرد.
کلمات کليدی: نقش موثر،فیزیوتراپی،درمان سوختگی،سیامک بشر دوست
Share/Save/Bookmark
 
 


زندگی مثل آب توی لیوانه ترک خورده میمونه بخوری تموم میشه نخوری حروم میشه