بهداشت روانی دانش آموزان مستلزم همکاری والدین است
کد مطلب: 42136
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
 
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بهداشت روانی دانش آموزان نیازمند همکاری والدین با مدرسه است.
بهداشت روانی دانش آموزان مستلزم همکاری والدین است
به گزارش ایرنا ، مصطفی کافی روز چهارشنبه به مناسبت هفته بهداشت روان در نشست با خبرنگاران افزود: مدرسه مبدا آسیب های اجتماعی نیست و تمامی عوامل مدرسه و بخصوص مشاوران در راستای رفع آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان فعال هستند.

وی بیان کرد: به ازای هر 12 دانش آموز در مدرسه یک ساعت مشاوره تعیین شده که مشاوران برای رفع آسیب های احتمالی در بین دانش آموزان در مدرسه حاضر هستند.

کافی با اشاره به تلاش های مدرسه و مشاوران در راستای رفع و یا کاهش آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان ، تعامل والدین با مدرسه را در شناسایی و رفع به موقع آسیب های اجتماعی موثر دانست.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان به فعالیت ها و برنامه های هفته بهداشت روان در مدارس اشاره کرد و از نامگذاری این هفته با عنوان بهداشت روان و مدرسه کارآمد خبر داد.

وی افزود: در این هفته برنامه هایی از قبیل مسابقات مقاله نویسی در بین فرهنگیان و دانش آموزان با موضوع بهداشت روانی ، نشست های فرهنگی و تخصصی با حضور اولیا و معلمان و همایش هایی با موضوعات تربیتی برای دانش آموزان برگزار می شود.

وی گفت: اولین روز هفته بهداشت روان با عنوان بهداشت روان و مدرسه ، دوستدار زندگی، دومین روز با عنوان بهداشت روان ، مشارکت در مدرسه ، روز سوم با عنوان بهداشت روان و ارتباط موثر در مدرسه ، روز چهارم بهداشت روان و عوامل اجتماعی ، روز پنجم با عنوان بهداشت روان وخانواده ، روز ششم بهداشت روان و پیشگیری از افسردگی و روز هفتم باعنوان بهداشت روان و طراحی مسیر درست زندگی نامگذاری شده است.
کلمات کليدی: بهداشت روانی،دانش آموزان ،همکاری والدین،مصطفی کافی،اردبيل
Share/Save/Bookmark
 
 


برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!