کوچ سن کنکور به دانش آموزان مقطع ابتدایی/ دوره فوق برنامه‌های بی فایده به سرآمده است
کد مطلب: 40615
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تنوع مدارس و تلاش دانش‌آموزان برای پذیرش در این مدارس موجب شده سن ورود به مسائل تست زنی و کنکوری کاهش یابد.
کوچ سن کنکور به دانش آموزان مقطع ابتدایی/ دوره فوق برنامه‌های بی فایده به سرآمده است
به گزارش ميگنا فرهاد فلاحتی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران؛ در خصوص وجود تنوع مدارس در کشور و تاثیر آن بر روند نظام آموزشی کشور اظهار داشت: این تنوع به نظام آموزشی لطمه می‌زند و آسیب‌های روحی و روانی برای دانش آموزان و اولیای آن‌ها به همراه دارد.
وی ادامه داد: تنوع مدارس و آزمون‌های ورودی در نظر گرفته شده برای مدارس موجب شده تا کنکور از دوره متوسطه دوم به پایه ششم انتقال یابد و مسائل و درگیری‌های مربوط به تست‌زنی دانش آموزان را از سنین کمتر درگیر کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه زمان دوره‌های تست‌زنی و فوق برنامه‌های بی‌فایده به سر آمده و باید برچیده شود، گفت: دانش آموزان با هرنوع ضریب هوشی و توانایی باید در یک جامعه زندگی کنند و دلیلی بر قرنطینه کردن وتفکیک کردن آن‌ها وجود ندارد و این مرزبندی در مدارس سال هاست که در جهان از بین رفته است.

فلاحتی با اشاره به نظام آموزشی سایر کشور‌ها تصریح کرد: به عنوان مثال مدرسه‌ای در آلمان شامل هر گروه دانش آموزی اعم از نابغه تا استثنایی وجود دارد و با توجه به نوع اموزش‌ها و مهارت هایی که برای دانش آموزان درنظر گرفته شده است، اکنون جز برترین‌ها محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: تقلیل انواع مدارس به یک نوع مدرسه کاملا آرمانی است و وجود مدارس غیردولتی در شرایط کنونی آموزش و پرورش برای رفع تنگناهای مالی نیاز است، اما نباید تنوع به گونه‌ای باشد که شاهد رشد قارچ گونه این نوع از مدارس باشیم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: به جای آنکه مدارس خاص را افزایش دهیم باید نوع آموزش‌ها در این مدارس بررسی و خدمات این‌چنینی برای دانش آموزان در تمامی مدارس دولتی ارائه شود در واقع باید مدرسه‌ای معمولی با خدمات برتر داشته باشیم و امکان رشد را برای تمامی گروه‌های دانش آموزی فراهم کنیم.
فلاحتی یادآور شد: کاهش تنوع مدارس نیاز به مدیریت جدی آموزش و پرورش دارد و باید به تدریج برای هماهنگی این کار تلاش شود که در چنین شرایطی قطعا رضایت بیشتر اولیا و دانش آموزان را هم در پی خواهد داشت.
کلمات کليدی: مدارس،تست زني،رشد قارچ گونه،تنوع مدارس،مدارس غير انتفاعي،فرهاد فلاحتی،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
Share/Save/Bookmark
 
 


شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!