رئيس هيئت مديره ملاير عنوان كرد؛
هيئت منتخب وزارت بهداشت صلاحيت صدور پروانه حرفه پرستاری را ندارد
کد مطلب: 40309
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶
 
پروانه صلاحيت حرفه اي پرستاري در حقيقت شناسه و اعتبار هر پرستار است كه از طريق آن به روز بودن دانش و اطلاعات پرستاري، سلامت جسمی، روانی، مسائل اخلاقی و انضباطی مورد بررسي قرار مي گيرد اما اينكه چه مرجع يا مراجعي اقدام به سنجش اين موارد نمايند بسيار با اهميت است.
هيئت منتخب وزارت بهداشت صلاحيت صدور پروانه حرفه پرستاری را ندارد
به گزارش ميگنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني نظام پرستاری، عليرضا مرادي رئيس هيئت مديره ملاير ضمن بيان اين مطلب ادامه داد: هيئت منتخبي كه وزير بهداشت براي صدور پروانه صلاحيت حرفه اي پرستاران برگزيده اند شايستگي لازم را براي اين كار ندارند چراكه اساسا بررسي شاخصه هاي پرستاري در صلاحيت مراجع پرستاري كشور است نه مراجع پزشكي.

وی افزود: جريان پزشك سالارانه در اين موضوع هم نمودي واضح دارد. چراكه در كمال تعجب ميبينيم در هيئت صدور پروانه صلاحيت حرفه اي عليرغم عدم حضور رئيس سازمان نظام پرستاري در كمال تعجب رئيس سازمان نظام پزشكي حضور دارند كه اين امر به نوبه خود نمايشي آشكار از جريان پزشك سالار حاكم بر نظام سلامت كشورمان است.

مرادی ادامه داد: به طور معقول و منطقي در هر صنفي افراد با صلاحيت آن صنف مي توانند شايستگي و توانمندي فعالان آن صنف را مشخص نمايند. بنابراين چگونه تعدادي از پزشكان مي بايست در مورد صلاحيت و يا عدم صلاحيت پرستاران اظهار نظر نمايند؟ در حقيقت بايد گفت اين تصميم وزارت بهداشت نوعي توهين به حرفه پرستاري به شمار مي آيد.

وی افزود: شايد بعضي ها موضوع را به اين صورت توجيه كنند كه به دليل مرتبط بودن اين دو حرفه، از حضور پزشكان نيز در اين هيئت استفاده شده است. اما آيا در تعيين صلاحيت حرفه اي پزشكان نيز از نمايندگان پرستاری استفاده می شود.
رئيس هيئت مديره نظام پرستاري ملاير در پايان خاطر نشان كرد: صدور پروانه صلاحيت حرفه اي از مطالبات ديرين پرستاري است اما اجراي آن با روال فعلي به دور از منطق است و موجب عدم رضايت پرستاران در سراسر كشور شده است.
کلمات کليدی: نظام پرستاری،پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری،پرستار نظام پرستاری
Share/Save/Bookmark
 
 


تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می ره ازش لذت ببر، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می ره نگران نباش، برای همیشه دوام نخواهند داشت