دختری ۳۷ ساله هستم باتحصیلات فوق لیسانس...
کد مطلب: 42072
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
 
یكتا - باسلام.دختری ۳۷ ساله هستم باتحصیلات فوق لیسانس قدبلند وخداروشكراززیبایی چیزی كم ندارم..خواستگارزیادداشتم امابه دلیل رسم خانواده كه دختربه فامیل نمیدن یابایداول خواهر بزرگتر بره كلا ازدواجم نادیده گرفته شد.تااینكه سنم بالارفت و با فوت پدر و ازدواج خواهرها فقط من ماندم بامادرپیرم..درگذشته نتوانستم كار ثابت وآبرومندی پیداكنم . درخانه تنهاماندم. باكسانی برای ازدواج آشناشدم كه چون شناختی وجودنداشت ضربه های زیادی خوردم. نگیددر جمع های فامیلی شركت كن یا در جامعه كلاس برو كه همه این كارهارو كردم. درضمن الان دیگر فامیل نداریم..جدیدا بامردی آشناشدم كه منو درك میكنه و دوستم داره ولی تالاسمی مینور داره واین موضوع باعث بیماریها ومشكلات دیگه شده براش.خانوادش شهرستانن وازلحاظ مالی خیلی پایین تر از خانواده من هستند .نمیدانم واقعا بااین زندگی چه كنم؟ناامید شدم ازاین شانس واقبال.
دختری ۳۷ ساله هستم باتحصیلات فوق لیسانس...
پاسخ مشاور:
سلام.خسته شدید. نا امید شدید. می ترسید. از تنها ماندن نگرانید. مستاصل هستید و...همه اینها دست به دست هم داده تا نتوانید خوب تصمیم بگیرید .درست است كه شما حق دارید ازدواج كنید. حق دارید برای آینده تان برنامه بریزید.حق دارید شخصی را برای ادامه مسیر برگزینید، اما به چه قیمتی؟

من به ایشان و مشكلاتشان كاری ندارم. روی سخنم با شماست.آیا از تنهایی و برای فرار از تنهایی به ایشان پناه نبرده اید؟ آیا با خودتان صادق هستید؟ آیا این تنها راه حل و بهترین راه حل است؟ آیا مطمئن هستید بهتر از ایشان نخواهید داشت؟ آیا فقط و فقط ازدواج به شما كمك خواهد كرد؟

باید بپذیرید ازدواج بخشی از زندگی است نه همه آن.یعنی یكی از كارهای زندگی ازدواج است كه می تواند باشد و می تواند نباشد. نباید فكر كنید بدون ازدواج زندگی تعطیل است.تا زمانی كه این گونه فكر می كنید ،‌ بله برای شما زندگی تعطیل است و بدترین و اشتباه ترین انتخاب را خواهید داشت.

موضوع ازدواج را رها كنید. به كارهای دیگرتان برسید. ببینید در كجاها ضعف دارید.آنها را تقویت كنید.حتما لازم است بازبینی صورت گیرد. لازم است خصوصیاتی ترمیم یا تقویت یا از بین برود. با خودتان صادق باشید. كسی از خانه پدرش فرار نكرده و ازدواج كرده كه احساس رضایت داشته باشد. این را آمار نشان داده است.

توصیه می كنم حتما به روان شناس مراجعه كنید تا حالتان را خوب كند
.باید حال درون تان خوب شود و با حال خوب برای ادامه زندگی قدم بردارید. ترس و ناامیدی را باید كنار بگذارید. من نمی گویم ایشان خوب و مناسب هستند یا نیستند.اگر با این حالتان ایشان را بپذیرید نمی توانید از حضورشان لذت ببرید و دردی از ایشان دوا كنید و خودتان هم می شوید درد برای او.اما چه بسا اگر حالتان خوب شود و به نتیجه برسید كه با ایشان ادامه دهید ،‌ بتوانید مشكلات را حل كنید و اگر حل نشدن با آنها به خوبی كنار بیایید. پس بسیار تفاوت خواهد بود بین این دو شرایط. پس مراجعه تنها توصیه من به شماست.

موفق باشید.
-
لیلاكامرانی، كارشناس ارشد روان شناسی بالینی
جام جم سرا
کلمات کليدی: مشاوره ازدواج،پاسخ مشاور،لیلاكامرانی، كارشناس ارشد روان شناسی بالینی
Share/Save/Bookmark
 
 


یه خواهربزرگ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۱۳:۵۹:۴۳
دیگه اون دوره گذشته که اول دختربزرگ بعد دخترکوچکتر ازدواج کنه ،تواین دوره زمونه بعضی دخترای کوچیکتر از بی خواستگاری خودشونوپشت اول دختربزرگ بعدکوچیک باید ازدواج کنه قایم میکنن و همین کوچیکتربودنشو بهانه میکنن،خودم خواهربزرگترهستم ،اول خواهر کوچیکترم که از من6سال کوچیکتره ازدواج کرده الان دوساله و خودم هم درحال حاضر تو عقدم (70928)
 
پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۱۳:۵۴:۵۰
با سلام من در مورد ازدواج کردن یا نکردن این خانم صحبت نمی کنم در مورد تالاسمی مینور می خواهم به اسنحضار برسانم این اصطلاح دهان پرکن به هیچ وجه هیولا نیست و منعی برای ازدواج با این افراد هم مگر فرد مقابل هم تالاسمی مینور باشد وجود ندارد این افراد می توانند کاملا طبیعی مانند دیگران زندگی کنند و ناتوانی جدی هم ندارند بسیاری از خود ما هم ممکن است تالاسمی مینور داشته باشیم و درصورت عدم آزمایش و پیگیری خود از وجود آن بی اطلاع باشیم! (70972)
 

وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه تو به توانایی های او ایمان داری. وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه او به توانایی های تو باور داره...