چگونه با کودکان بی ادب در دید و بازدیدهای نوروز برخورد کنیم؟
کد مطلب: 40416
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳
 
یک کارشناس ارشد مشاوره خانواده گفت: بهترین راه کار برای مواجهه با کودکان پرخاشگر بی‌ادب در مهمانی‌های عید احترام گذاشتن به آنها و تقویت عزت‌نفس‌شان است.
چگونه با کودکان بی ادب در دید و بازدیدهای نوروز برخورد کنیم؟
مصطفی افشار کارشناس ارشد مشاوره و خانواده در خصوص کودکانی که در مهمانی‌ها رفتارهای بی‌ادبانه انجام می‌دهند، اظهار داشت: به طور کلی رفتارهای این گروه از کودکان، رفتارهای واکنشی است به این دلیل که والدین در منزل به آن‌ها توجهی نمی‌کنند بنابراین سعی می‌کنند که در مهمانی‌ها کانون توجه قرار بگیرند و نظر دیگران به سوی خود جلب کنند.
 
وی اظهار داشت: والدین باید در برخورد با کودکی که در مهمانی فریاد می‌زند یا کلمات زشت و بی‌ادبانه بر زبان می‌آورد، برخورد مثبتی داشته باشند، والدین باید در مواجهه با این رفتار غلط و منفی فرزندشان با ملایمت و لبخند به سوی وی بروند و به آرامی به کودک تذکر دهند که رفتارش اشتباه بوده و از تحقیر و سرزنش کودک خودداری کنند.
 
این کارشناس ارشد مشاوره خانواده عنوان کرد: برای کنترل کودکان بی‌ادب و پرخاشگر والدین باید با نرمی و ملایمت با آنها رفتار کنند و در شرایطی که کودک رفتار نامناسبی انجام می‌دهد سعی کنند آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند.
 
افشار توصیه کرد: در مواقعی که کودک پرخاشگری می‌کند یا رفتار نامناسبی انجام می‌دهد، والدین باید کودک را راهنمایی و هدایت کنند و حواس فرزندشان را به روش‌های گوناگون مانند دادن کتاب به وی پرت کنند.
 
وی تاکید کرد: والدین باید اشیاء مخرب و شکستنی را از دسترس کودکان دور نگه دارند و به طور مثال وقتی که کودک با مداد رنگی روی دیوار نقاشی می‌کند،‌ به آرامی به وی توضیح دهند که چگونه باید به طور صحیح از مدادرنگی استفاده کند.
 
این کارشناس ارشد مشاوره خانواده یادآور شد: کودکان پرخاشگر و بی‌ادب به طور کلی عزت نفس خیلی پایینی دارند بنابراین والدین باید سعی کنند که عزت نفس آنها را تقویت کنند و به آنها بگویند که انسان‌هایی قابل احترام و دوست‌داشتنی هستند.
 
افشار با بیان اینکه والدین باید پیش از رفتن به مهمانی فرزندانشان را برای حضور در مهمانی آماده کنند، توصیه کرد: والدین باید از تذکر و تنبیه کودک در حضور دیگران اجتناب کنند و وقتی که کودک رفتار نامناسبی انجام می‌دهد وی را به اتاقی خلوت و ساکت برده و به آرامی با فرزندشان در خصوص اشتباهش صحبت کنند همچنین والدین باید از برچسب زدن به کودک و زیر سوال بردن شخصیت وی خودداری کنند و به کودک تنها بگویند که رفتارش اشتباه است.
-
باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: چگونه با ،کودکان بی ادب،دید و بازدیدهای نوروز،کودکان پرخاشگر ، بی ادبی کوکان ، برخورد با کودک بی ادب ، رفتار نامناسب کودک،مصطفی افشار
Share/Save/Bookmark
 
 


روانشناس بالینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۱ ۰۱:۱۴:۴۱
توصیه میکنم در رابطه با این موقعیت ها و موارد مشابه به جای نظرخواهی از مشاور خانواده از یک روانشناس بالینی کودک کمک بگیرین ...گویا این دوست ما همین جوری یه چیزایی بدون توجه به تکنیک های یک رویکرد خاص در رابطه با تغییر و اصلاح رفتار پرونده... یعنی توصیه های ایشون روی اصول علمی ارائه نشدند.
روانشناس بالینی (67531)
 
روان شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۱:۰۳:۱۹
نظر علمی خود را بگویید؟ (67588)
 

دوست واقعی کسی است… که در کنارش جرات داشته باشی خودت باشی . . .