تنبلی مثانه تهدیدی جدی برای كارمندان پرکار
کد مطلب: 41514
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
 
رئیس انجمن یورو نورولوژی ایران با اشاره به تنبلی مثانه ناشی از نگهداشتن ادرار تا ساعات طولانی، به مهمترین مسائل مربوط به بی‌اختیاری مردان و مشکلات آن اشاره کرد.
تنبلی مثانه تهدیدی جدی برای كارمندان پرکار
دكتر مهری مهراد فوق تخصص مثانه و رئیس انجمن یورو نورولوژی ایران در حاشیه برگزاری نشست خبری امروز و در جمع خبرنگاران، با اعلام هشداری جدی مبنی بر عواقب نگهداری طولانی مدت ادرار به‌ویژه در افراد شاغل پرکار گفت : هر چند اختلالات یورونورولوژی یا مثانه عصبی عموما به صورت عارضه ای از بیماری های بسیارشایع در ایران همچون دیابت و مشکلات مغزی و نخاعی ایجاد می شود  اما نگهداشتن طولانی مدت ادرار بویژه در شاغلین پرکار و علی الخصوص مردان ، به مرور زمان منجر به بروز این اختلال به صورت تنبلی مثانه می شود. 

 

وی تاکید کرد : موضوع بی اختیاری ادرار در مردان و به ویژه تنبلی مثانه به قدری شایع و حساس است که متاسفانه این عارضه به علت عدم آگاهی عمومی و یا کم توجهی به آن روز به روز در حال گسترش بوده به گونه ای که هم اکنون بسیاری از مردان و زنان شاغل را تهدید می‌کند بنابراین توجه به علائمی همچون تکرر ادرار، به تاخیر افتادن زمان دفع ادرار آن هم درشرایطی که مثانه پر است و یا ادرار قطره ای زنگ خطری است که می تواند از عارضه ای به عنوان تنبلی مثانه و بی اختیاری ادرار خبر دهد . 


درمان قطعی بی اختیاری ادرار در مردان 

مهراد بیان کرد: بی اختیاری ادرار در مردان نسبت به زنان خیلی کمتر مورد اطلاع رسانی و پیگیری قرار گرفته است در حالیکه نباید به هیچ عنوان از این مساله به راحتی  گذشت زیرا  بر خلاف تصور اغلب افراد ، از نظر پزشکی   این عارضه  ای کاملا جدی است  و هر گونه کم توجهی نسبت به پیشگیری از بی اختیاری و یا بی تفاوتی به  علائم بروز آن همچون حس فوریت ادرار می تواند آسیب های واقعا جبران ناپذیری را به سیستم عصبی مثانه وارد کند.

رئیس انجمن یورونورولوژی ایران افزود: نباید بیش از 2 ساعت ادرار در مثانه باقی بماند زیرا مداومت در این مساله به ویژه برای مشاغلی همچون رانندگی و یا پشت میز نشینی ها و جلسات کاری خیلی طولانی میتواند به راحتی اولین جرقه های ابتلا به تنبلی مثانه را در افراد بویژه مردان شاغل روشن کند بنابر این افرادی که سابقه نگهداری طولانی مدت ادرار را در مثانه دارند باید همانند سایر گروه های مستعد اختلالات یورو نورولوژی ،توسط متخصصین اورولوژی و کلیه و مجاری  تحت چکاپ مرتب و حتی غربالگری قرار گیرند.

مهراد با اشاره به اینکه بی اختیاری ادرار در مردان درمان قطعی دارد ، اظهار داشت : اگر این عارضه بصورت تنبلی مثانه در مراحل کاملا اولیه قرار دارد میتوان با کاهش درست و حساب شده فواصل منظم دفع ادرار و به بنوعی تغییر عادت مثانه برای دفع به موقع آن را کنترل و درمان کرد ، همچنین در صورت اقدام به موقع می توان عارضه تنبلی مثانه و بی اختیاریث ادرار را با دارو درمان کرده و درصورت پیشرفت عارضه در نهایت مشکل فرد مبتلا با جراحی برطرف می شود .

باشگاه خبرنگاران

کلمات کليدی: تنبلی،مثانه،شاغلان پرکار،بی اختیاری ادرار ، كارمندان،تنبلی مثانه ، اختلالات یورو نورولوژی ، مثانه عصبی ، مهری مهراد فوق تخصص مثانه، انجمن یورو نورولوژی ایران
Share/Save/Bookmark
 
 


تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می ره ازش لذت ببر، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می ره نگران نباش، برای همیشه دوام نخواهند داشت