استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران درگذشت
کد مطلب: 36762
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲
 
دکتر محمد کاظم بشارتی گیوی، استاد دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، دیشب بر اثر عوارض ناشی از عمل جراحی قلب، به دیار باقی شتافت.
استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران درگذشت
میگنا: به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر بشارتی، فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی ارشد از دانشکده فنی تبریز و دکترای مهندسی متالورژی و مواد، از دانشگاه «لیدز» انگلستان بود.

وی علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، مسئولیت‌هایی چون «مدیرکل دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه تهران»، «مدیرکل دفتر روابط بین‌الملل و همکاری‌های علمی وزارت فرهنگ و آموزش عالی» و «ریاست دفتر شاهد و ایثارگر دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران» را نیز در کارنامه داشت.

دکتر بشارتی هم‌چنین در بیست‌و پنجمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی، به عنوان برگزیده رشته مهندسی مکانیک انتخاب شده بود.
پیکر این استاد فقید، طی مراسمی در روز شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه، از ساعت ۸:۳۰ صبح از محل دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، واقع در خیابان کارگرشمالی، بعد از تقاطع جلال آل احمد، پردیس ۲ دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران تشییع و در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد. هیأت رییسه دانشگاه تهران، درگذشت این استاد فقید را به خانواده ایشان، جامعه علمی کشور و همکاران محترم دانشگاهی تسلیت می‌گوید.
کلمات کليدی: درگذشت استاد دانشگاه،دکتر محمد کاظم بشارتی گیوی،استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران
Share/Save/Bookmark