گردش مالی داروخانه ها وضعیت مناسبی ندارد
مشکلات شغلی فارغ التحصیلان داروسازی در کشور
کد مطلب: 41009
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
 
عضو هیات مدیره صنعت پخش ایران با اشاره به این که عمده فارغ التحصیلان داروسازای متقاضی کار در داروخانه هستند گفت : وجود داروخانه های زنجیره ای کاری علمی است اما رعایت نکردن قوانین سبب شده اشتغال داروسازان با مشکلات عدیده ای مواجه شود.
مشکلات شغلی فارغ التحصیلان داروسازی در کشور
سید ابراهیم هاشمی داروساز و عضو هیات مدیره صنعت پخش ایران با اشاره به این که یکی از شرایط تاسیس داروخانه کنار پزشک بودن و سهولت دسترسی بیمار برای تهیه داروهای تجویزی است ، بیان کرد : اغلب شاهد تاسیس داروخانه در مناطقی هستیم که هیچ پزشکی در آن منطقه طبابت نمی کند و چندین داروخانه به فاصله های چند صد متری از یکدیگر قرار دارند.
 
وی با اشاره به عدم رعایت قوانین در ایجاد و تاسیس داروخانه ها افزود : اگر داروخانه ای در شرایط مناسب مکانی و با رعایت همه جوانب تاسیس شود در کلان سود دهی خواهد داشت در غیر اینصورت گردش نقدینگی نداشته و به ورشکستگی و تعطیلی منجر می شود.
 
وی با اشاره به تاسیس داروخانه های زنجیره ای گفت :با وجود تعداد بالای دانشکده های داروسازی و فارغ التحصیلان این رشته که اکثرا متقاضی کار در داروخانه هستند و با توجه به تعداد بالای نسخی که در داروخانه های زنجیره ای پذیرش می شود باید تعداد داروسازان در هر دو بخش دولتی و خصوصی برای ارائه خدمات به بیماران افزایش یابد.
 
عضو هیات مدیره صنعت پخش دارو با اشاره به این که شرایط داروسازان در نظام سلامت ایران مناسب نیست تصریح کرد: اگر اقدام به ایجاد داروخانه های زنجیره ای می شود به تناسب آن باید از نیروی فارغ التحصیل رشته داروسازی که تعدادشان کم نیست استفاده شود و همچنین منافع سایر داروخانه ها که تحت الشعاع ایجاد این نوع داروخانه ها در یک منطقه قرار می گیرند در نظر گرفته شود که متاسفانه رعایت نکردن خیلی از قوانین سبب شده تا داروخانه ها گردش مالی مناسبی نداشته باشند.

باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: داروسازی،داروخانه،فارغ التحصیلان داروسازی،سید ابراهیم هاشمی داروساز
Share/Save/Bookmark
 
 


فرقى نمي كند گودال آب كوچكي باشي يا درياي بيكران... زلال كه باشي، آسمان در توست