بیماران اعصاب و روان در طرح تحول سلامت فراموش شده اند
کد مطلب: 41018
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از نبود سیاست های لازم برای حمایت از بیماران اعصاب و روان در طرح تحول سلامت انتقاد کرد.
بیماران اعصاب و روان در طرح تحول سلامت فراموش شده اند
به گزارش مهر، همایون هاشمی درباره ضرورت توجه به بهداشت سلامت روان، گفت: رسیدگی به این موضوع و توسعه سلامت روان از موضوعاتی است که باید در اولویت قرار گیرد زیرا امروزه اضطراب ها و نگرانی های زیادی دامن گیر افراد شده که می تواند زمینه ساز مشکلات اعصاب و روان باشد.

وی ادامه داد: شرایط ایران نسبت به سایر کشورها در زمینه افسردگی ها نگران کننده است و باید تمهیدات ویژه ای در این راستا اتخاذ شود این درحالی است که امروزه مشکلات اقتصادی و بیکاری نیز دامن گیر بخش عمده ای از جامعه شده است.

هاشمی تصریح کرد: سلامت روان باید در دستور کار وزارت بهداشت قرار گیرد و باید سازمان های تخصصی در این حوزه مانند سازمان بهزیستی و مجموعه های روانشناسی وارد عمل شوند و آموزش خانواده ها در سطوح مختلف را مدنظر قرار دهند.

وی یادآور شد: انجام مشاوره های مختلف برای بهبود وضعیت اعصاب و روان ضروری است و حتی می تواند در حوزه پیشگیری نیز موثر باشد در برنامه ششم توسعه نیز پیش بینی هایی شد تا از این بیماران حمایت شود و اعتباراتی نیز برای آن در نظر گرفته شد.

هاشمی تصریح کرد: مشکلات روانی و اجتماعی در پی عدم توجه به مشکلات اعصاب و روان است و می تواند مانع توسعه کشور شود این درحالی است که در طرح تحول سلامت به شدت کمبود این جایگاه احساس می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در طرح تحول سلامت حوزه بهداشت روان از موضوعاتی است که وزارت بهداشت در دولت بعد باید با جدیت آن را پیگیری کند.
کلمات کليدی: بیماران اعصاب و روان،همایون هاشمی،عضو کمیسیون بهداشت مجلس،
Share/Save/Bookmark
 
 


انتهاز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۱۱:۵۳:۲۰
ضمن عرض سلام واحترام .باید عرض کنم بنده از کارشناسان بهداشت روان این طرحم وحدود دوماهی که شروع به کار کردیم با همکارانمان در استان همدان تمام تلاش خود را در جهت ارتقا سطح آگاهی مردم انجام میدهیم و بدون هیچگونه جانبداری، تمام این خدماتی که مردم عزیزم در زمینه روانی اجتماعی و اعتیاد دریافت میکنندرا مرهون وزیر محترم بهداشت هستند. با تشکر (68549)
 
انتهاز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۴ ۱۱:۵۹:۵۶
نکته خیلی مهمی که از قلم افتادخطاب به آقایی که عضوکمیسیون بهداشت هستند این بود که بیش از ۹۰ درصد مراجعینی خود من مشکلاتشان فقط و فقط به مسائل و مشکلات مالی بازمیگردد و متاسفانه دست ما برای ریشه کنی این اضطراب و افسردگی بسته است... (68550)
 

زنان هوشيارتر از آن هستند که مردانگي خود را به همسران خود نشان بدهند