تصاوير مصدومان چهارشنبه‌سوری امسال در تهران
کد مطلب: 36258
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵
 
3مرگ و 31قطع عضو در چهارشنبه سوری
رئیس اورژانس کشور با اعلام آخرین آمار آسیب دیدگان حوادث چهارشنبه سوری از مرگ 3 نفر و مصدوم شدن 2500 نفر خبر داد که 1900 نفر درمان سرپایی شدند 31 نفر دچار قطع عضو شدند و 636 نفر بستری و شش نفر در ICU هستند.
-

امین صابری نیا ظهر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: تعداد موارد مرگ حوادث چهارشنبه سوری 3 نفر است که در شهرهای تهران، رشت و قزوین رخ داد، علاوه بر آن 31 نفر دچار قطع عضو شدند. وی افزود: 80 درصد موارد قطع عضو در دست و انگشتان بود و 760 نفر از مصدومان این حادثه نیز دچار آسیب چشمی از خفیف تا شدید شدند.
صابری نیا گفت: در مجموع، تعداد کل مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در کشور دو هزار و 538نفر است که 1900 نفر آنها به صورت سرپایی درمان شدند و 636 نفر در بیمارستان بستری شدند و از این تعداد هنوز شش نفر در آی سی یو هستند و وضعیت مناسبی ندارند.

رئیس اورژانس کشور ادامه داد: با توجه به اطلاع رسانی رسانه ها و مراعات مردم سطح و شدت سوختگی ها نسبت به سال گذشته کمتر شده است، ضمن اینکه با توجه به اجرای طرح تحول سلامت و ارزان خدمات بیماستانی مراجعات مردم حتی برای خدمات سرپایی به بیمارستانها بیشتر شده است در حالی که در گذشته بسیاری از مردم در این حوادث خوددرمانی می کردند و به بیمارستان نمی آمدند.
-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-
کلمات کليدی: چهارشنبه سوری،مصدومان چهارشنبه‌سوری، مجروح ، تهران
Share/Save/Bookmark
 
 


احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۶ ۲۰:۰۶:۵۴
🍀 تحقیقات روان‌شناسی نشان داده که وقتی انسان هیجان‌ زده می‌شود، (چه مثبت و چه منفی، چه عاشق و چه عصبانی، پر از خشم و نفرت و يا محبت افراطی و ... ) عقل و خِرد او «به یک‌ سوم، افت پیدا می‌کند» ! ! !

🍀 يعني اگر ما ۱۸۰ درجه IQ (ضریب هوشی) داشته باشیم و جزو نوابغ باشیم، وقتی هیجان‌زده شویم، ضریب هوشی‌ مان به ۶۰ می‌رسد (نُرمالِ ضریب هوشی، ۱۰۰ است)، یعنی مثل یک آدم عقب‌مانده تصمیم می‌گیریم !

🍀 خونسردی، آرامش و متانت و تصميم نگرفتن در لحظه های خشم و عصبانيت و يا عشق زياد (!) ، راهِ درست زندگی کردن و موفق و خوشبخت شدن است. (59737)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۶ ۲۰:۰۸:۲۱
افرادی که مبادرت به این عمل می ورزند افرادی شرور هستند ، با اقدامات قانونی و خشن باید باهاشون برخورد کرد (59738)
 

اگر نمی خواهی در حق تو داوری شود درباره دیگران داوری نکن.