بیماری‌های روانپزشکی از علل طلاق زوجین به شمار می‌آید
کد مطلب: 38968
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۰
 
رییس انجمن علمی روانپزشکان ایران هشدار داد: مسائل روانپزشکی تشخیص داده نشده و یا درمان نشده یکی از علل بروز طلاق میان زوجین محسوب می‌شود.
بیماری‌های روانپزشکی از علل طلاق زوجین به شمار می‌آید
میگنا: دکتر سید احمد جلیلی در گفتگو با خبرگزاری سلامت اظهار داشت: تحمل زوج‌ها در رابطه با این که همسرشان بیمار شود متفاوت است، برخی از افراد با علاقمندی نسبت به وضعیت همسر خود احساس مسؤلیت می‌کنند و پیگیر درمان زوج یا زوجه هستند و در عین حال برخی از افراد هم کم تحمل می‌باشند.

متخصص اعصاب و روان تأکید کرد: در واقع امکان دارد بیماری‌هایی نظیر صرع، اسکیزوفرنی، اختلالات قطبی و… برای شریک زندگی نگران کننده و عامل فرار دهنده‌ای باشد، اما در عین حال همسرانی حتی در سال‌های ابتدایی زندگی خود پس از این که متوجه بیماری روانی و رفتاری همسر خود شده‌اند نه تنها این امر عامل جدایی نبوده بلکه موجب مراقبت و توجه بیشتر به همسر هم شده است.

وی افزود: بنابراین نحوه برخورد افراد با بروز بیماری‌های روانپزشکی در زندگی مشترک متفاوت است. رییس موزه تازیخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در صورتی که مشاوره‌های قبل از ازدواج به دست افراد کاردان و حاذق اجرا شود در امر شناسایی بیماری‌های مربوط به روانپزشکی و کاهش بروز برخی مشکلات در زندگی زوجین بسیار مفید و کمک کننده است.
وی اذعان داشت: بنابراین مشاوره گرفتن از یک فرد تحصیل کرده در این مورد مشکلات را کاهش می‌دهد. در عین حال مداخله افراد فاقد صلاحیت در امر مشاروه‌های پیش از ازدواج برای افراد سود و منعفتی در پی نخواهد داشت.
کلمات کليدی: بیماری‌های روانپزشکی،علل طلاق،زوجین،دکتر سید احمد جلیلی
Share/Save/Bookmark