سازمان نظام روانشناسی تنها مرجع صدور مجوز مراکز مشاوره است
کد مطلب: 42071
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۳
 
رئیس سازمان نظام رونشناسی و مشاوره کشور از توسعه همکاری‌ها با وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تنها مرجع صدور مجوز مراکز مشاوره است.
سازمان نظام روانشناسی تنها مرجع صدور مجوز مراکز مشاوره است

به گزارش میگنا دکتر عباسعلی اللهیاری در گفتگو با مهر، با بیان اینکه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره همکاری های خود را با وزارت ورزش و جوانان در چارچوب تفاهم نامه قبلی ادامه خواهد داد، افزود: جلساتی با مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده برگزار کرده ایم و به زودی نیز در جلسه ای با حضور محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان، متن تفاهم نامه مورد پیگیری و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به طور قطع همکاری های دوطرفه وزارت ورزش و معاونت ساماندهی طبق برنامه های قبلی پیش خواهد رفت و حتی امیدواریم زمینه های جدیدی برای اقدامات مشترک پیش بینی شود و روند امور با سرعت بیشتری ادامه یابد.

رئیس سازمان نظام رونشناسی و مشاوره با بیان اینکه آموزش مشاوران ازدواج و تحکیم خانواده یکی از مهمترین سرفصلهای همکاری میان دو دستگاه وزارت ورزش و نظام روانشناسی است، تاکید کرد: طبق تفاهم نامه صورت گرفته، مشاوران زیر مجموعه سازمان نظام روانشناسی که دارای پروانه اشتغال حرفه ای بودند، از دوره های رایگان تربیت مدرس آموزشهای پیش از ازدواج برخوردار شدند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در راستای تقویت حرفه ای مدرسان و مشاوران ازدواج و تحکیم خانواده انجام شد و پس از آن آموزش جوانان به صورت استاندارد در سراسر کشور آغاز شده است.

اللهیاری مرجع صدور انحصاری مجوز مراکز مشاوره خانواده را سازمان نظام روانشناسی و مشاوره دانست و گفت: پیش از این با ۲ دستگاه وزارت ورزش و جوانان و سازمان بهزیستی در زمینه صدور مجوز مراکز مشاوره مشکل داشتیم که با ورزش و جوانان براساس تفاهم نامه ای قانون را اجرایی کردیم و قرار شد مراحل اولیه تهیه و تنظیم مدارک متقاضیان مراکز مشاوره و تحکیم خانواده را وزارت ورزش آماده کند اما تایید نهایی پروانه فعالیت از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره انجام شود. 

 

کلمات کليدی: نظام روانشناسی،دکتر اللهیاری،مرجع صدور ،مجوز مراکز روانشناختی و مشاوره
Share/Save/Bookmark
 
 


سید محمدحبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۱۹:۵۲:۴۳
با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری آقا و سرور آزادگان و عدالت خواهان جهان کون و مکان حضرت ابا عبدالله الحسین وقبولی عزاداری ها.
امیدوارم سازمان نظام روان شناسی دست رد به سینه هیچ یک از روانشناسان نزندو تا می تواند همه را جذب کند از ناتوان و توانا!
امیدوارم روزی برسد در مراکز استان ها هم شورایی برای دادن مجوز تعیین شود تا هزینه های آمدن به تهران از دوش اعضا برداشته شده و حالت انحصاری دادن پروانه فقط در تهران! در زمان تصدی حضرت عالی برطرف شود .
با آرزوی توفیق برای شما.
با احترام سید محمد حبیبی- کارشناس ارشد روان شناسی بالینی. خدارا شکر،بعد از 17سال که ازبازنشستگی ام گذشته در خدمت مردم هستم وباز هم توانایی کار کردن رادر حوزه تحصیلی خودم دارم. (70919)
 

خوب گوش کردن را ياد بگيريم گاه فرصتها بسيار آهسته در ميزنند