طرح رابطان هسته‌هاي مشاوره در مدارس ابتدايي اجرا مي شود
کد مطلب: 1713
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۲۳:۵۱
 

دفتر مشاوره تربيتي معاونت پرورشي و تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش طرح رابطان هسته‌هاي مشاوره در مدارس ابتدايي را اجرا مي‌كند.
 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، دفتر مشاوره تربيتي معاونت پرورشي و تربيت‌بدني به منظور تعميق فعاليت‌هاي مشاوره‌اي در مدارس ابتدايي، تسهيل خدمات مشاوره‌اي در مدارس ابتدايي سراسر كشور و همچنين استفاده از ظرفيت و توان ساير فرهنگيان در ارايه خدمات مشاوره‌اي طرح رابطان هسته‌‌هاي مشاوره را در مدارس ابتدايي اجرا مي‌كند.
براساس اين گزارش هسته مشاوره در اين طرح خدماتي چون: راهنمايي و مشاوره در زمينه‌هاي تحصيلي، شغلي و سازگاري، روان‌سنجي در زمينه‌هاي هوش، استعداد، شخصيت و...، مددكاري اجتماعي و ساير خدمات را ارايه مي‌دهد.
اين گزارش همچنين مي‌افزايد: براساس دستورات اجرايي اين طرح؛ مناطق، نواحي و شهرستان‌ها از بين آموزگاران، مديران و معاونان مدارس فرد واجد شرايطي را (به عنوان رابط) انتخاب و به صورت ويژه نسبت به توجيه و راهنمايي درخصوص نحوه سيستم ارجاع و مداخلات روان‌شناختي اقدام خواهند نمود. مناطق، نواحي و شهرستان‌ها مي‌بايست تا پايان آبان ماه افراد واجد شرايط و داوطلب و علاقمند را شناسايي نموده و در نيمه اول آذرماه به آموزش آنان بپردازند.
گفتني است؛ پس از پايان آموزش به رابطان گواهي مربوطه باعنوان «رابط هسته مشاوره در مدرسه ابتدايي» اعطا خواهد شد.
 
کلمات کليدی: دفتر مشاوره تربيتي معاونت پرورشي و تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش رابطان هسته‌هاي مشاوره
Share/Save/Bookmark
 


فرق است بين دوست داشتن و داشتن دوست. دوست داشتن امري لحظه ايست ولي داشتن دوست استمرار لحظه هاي دوست داشتن است