رابطه جذابیت با وزن
کد مطلب: 34538
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۹
 
طی تحقیقی که در مجله روانشناسی اجتماعی و شخصیت شناسی منتشر شد چاقی یا لاغری صورت ملاکی برای چاقی یا لاغری کل بدن و میزان جذابیت افراد در نظر گرفته شد
رابطه جذابیت با وزن
تحقیقی جدید نشان داده است که افراد باید چقدر کاهش یا افزایش وزن داشته باشند تا جذاب‌تر به نظر بیایند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طی تحقیقی که در مجله روانشناسی اجتماعی و شخصیت شناسی منتشر شد چاقی یا لاغری صورت ملاکی برای چاقی یا لاغری کل بدن و میزان جذابیت افراد در نظر گرفته شد زیرا این قسمت به‌طور دقیق مشخص‌کننده شاخص توده بدنی و شاخصی قوی برای تعیین سلامتی هر فرد است.

چاقی زیاد صورت می‌تواند نشان از ضعف سیستم ایمنی، عملکرد ضعیف قلب و یا عفونت‌های دستگاه گوارش باشد. کاهش چاقی صورت حتی اگر کم باشد می‌تواند میزان سلامتی شخص را افزایشدهد.
مطالعه‌ای دیگر نشان داد زنان برای جذاب‌تر شدن باید کمی کمتر از مردان وزن کم‌ کنند. نتایج تحقیقات نشان داد که کاهش شاخص توده بدنی به اندازه 1.33 می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. متخصصان تغییر در شاخص توده بدنی را قابل اعتمادتر از تغییر در وزن می‌دانند زیرا با توجه به شاخص توده بدنی افراد می‌توانند با اندازه‌گیری قد و وزن خود به نتایج قابل‌اعتمادتری برسند.
این تحقیق نشان داد که برای جذاب‌تر شدن صورت اندازه شاخص توده بدنی زنان باید به میزان 2.38 و مردان به میزان 2.59 کاهش یا افزایش پیدا کند. به بیانی دیگر زنان و مردانی که قد متوسطی دارند به ترتیب باید 6.3 و 8.2 کیلوگرم وزن کم یا اضافه کنند تا جذاب‌تر به نظر برسند.
کلمات کليدی: تناسب اندام ، جذابیت ، افزایش وزن ، اضافه وزن ، کاهش وزن ، چاقی ، لاغری
Share/Save/Bookmark
 
 


فکر کردن به گذشته، مانند دويدن به دنبال باد است