دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور افتتاح شد
کد مطلب: 40793
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
 
دانشگاه علوم پزشکی مجازی صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و فناوری ارتباطات و دبیر شورای عالی فضای مجازی افتتاح شد.
دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور افتتاح شد
به گزارش ميگنا، این دانشگاه با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد. این دو وزیر جزء هیأت امنای این دانشگاه هستند.

این دانشگاه در راستای بسته مجازی سازی علوم پزشکی در طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی راه اندازی شده و بنا است بخشی از آموزش پزشکی را به صورت مجازی ارائه دهد.

این مرکز با هدف توسعه آموزش مجازی در کشور راه اندازی شده و صرفا ستاد دانشگاهی است. دانشگاه علوم پزشکی مجازی رشته های متعددی را پوشش می دهد و دانشگاه های علوم پزشکی اجازه دارند شش هفدهم دروس را بصورت مجازی ارائه دهند.

امروز استودیو صدا و تصویر این دانشگاه به منظور تولید محتوای آموزشی افتتاح شد و در حال حاضر 1000 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این دانشگاه، مشغول به تحصیل هستند.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت این دانشگاه به آدرس vums.ac.ir از برنامه های آن اطلاع پیدا کنند.

این دانشگاه در سطح ملی به عنوان ستاد اصلی دانشکده‌های مجازی رشته‌های علوم پزشکی به جذب و تحصیل دانشجویان پزشکی می پردازد.

در این رابطه باقر لاریجانی - معاون وزیر بهداشت نیز عنوان کرد: هم اکنون در دنیا دانشگاه های مجازی در حال گسترش هستند به طوریکه در هند 10 دانشگاه مجازی فعالیت می کند و در ویتنام 68 درصد دانشجویانشان به صورت مجازی تحصیل می کنند.

گفتنی است امروز جلسه هیات امنای این دانشگاه با حضور اعضاء، شامل: دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر واعظی وزیر ارتباطات، دکتر شهریاری معاون رییس قوه قضاییه، دکتر فیروز آبادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی، مهندس جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر امین لو مشاور و دبیر مجامع، شوراها و هیات های امناء و نماینده وزیر بهداشت و دکتر استاد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی، برگزار شد.
دانشگاه علوم پزشکی مجازی در جهت توسعه آموزش مجازی، تحقق عدالت آموزشی و ارائه کلاسهای درسی به صورت مجازی در نقاط دور دست کشور ایجاد شده است.
کلمات کليدی: دانشگاه مجازی،دانشگاه های علوم پزشکی،دانشگاه علوم پزشکی مجازی،سید حسن قاضی زاده هاشمی،محمود واعظی
Share/Save/Bookmark
مرجع : وبدا-مهر
 
 


هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.