خدمات مشاوره و روان درمانی کارکنان وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه پایه وتکمیلی قرار گرفت
کد مطلب: 40243
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷
 
رئیس اداره آموزش و پایش سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت گفت: خدمات مشاوره و روان درمانی برای کارکنان حوزه ستادی وزارت بهداشت و فوریت‌های پزشکی استان تهران و خانواده‌هایشان تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قرار گرفت.
خدمات مشاوره و روان درمانی کارکنان وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه پایه وتکمیلی قرار گرفت

به گزارش ميگنا دکتر فرشاد بهاری در گفت وگوی اختصاصی  با خبرنگار مفدا با اعلام این خبر افزود: با ارایه خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی، قفل بیمه خدمات مشاوره و روان درمانی با پوشش بیمه پایه و تکمیلی کارکنان حوزه ستادی وزارت بهداشت و فوریت های پزشکی استان تهران گشوده شد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت،  پیشگام در پوشش بیمه‌ای پایه و تکمیلی خدمات مشاوره و روان درمانی مورد نیاز کارکنان خود بوده است، گفت: کارکنان حوزه ستادی وزارت بهداشت و همچنین فوریت‌های پزشکی استان تهران می‌توانند از این پس با گرفتن معرفی‌نامه از اداره رفاهی، با مراجعه به مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده طلیعه مهر زیر نظر سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و وزارت ورزش و جوانان و همچنین مرکز مشاوره و خدمات روان شناسی طلیعه مهر زیر نظر سازمان بهزیستی کشور که هر دو مرکز جزو سمن‌ها (سازمان مردم‌نهاد یا (NGO)) به شمار می‌روند و در یک محل هستند، مراجعه‌ کنند.

وی درخصوص ارایه خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی به کارکنان وزارت بهداشت و فوریت‌های پزشکی استان تهران و خانواده‌هایشان گفت: این افراد می‌توانند در زمینه‌ موضوعاتی همچون مشاوره پیش از ازدواج، ازدواج، زوج درمانگری، خانواده درمانی، آسیب‌های تحصیلی و آسیب‌های شغلی، سنجش هوش و استعداد و مسائل شخصیتی و روانشناختی از کارشناسان و مشاوران مرکز طلیعه مهر خدمات مشاوره‌ای و و روان درمانی خدمات دریافت کنند.

بهاری افزود: خدمات روان‌پزشکی، مشاوره خانواده، مشاوره زناشویی، درمان مشکلات جنسی، خدمات مشاوره فردی و گروهی از دیگر خدماتی است که مرکز طلیعه مهر به مخاطبان خود ارایه می‌دهد.

وی بر لزوم اهمیت موضوع مشاوره و روان درمانی تاکید کرد وگفت: امید است با این اقدام وزارت بهداشت و تحت پوشش بیمه قراردادن خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی کارکنانش، شرکت‌های بیمه و شورای عالی بیمه نسبت به این امر و اهمیت آن، حرکت‌های تازه‌ای انجام دهند و گامی شود که آحاد جامعه تحت پوشش خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی قرار گیرند.

بهاری گفت: از آنجایی که خدمات مشاوره و روان درمانی، گران تلقی می‌شوند خیلی از مردم نیازمند و راغب به دریافت این خدمات معمولا به خاطر هزینه‌های بالای این خدمات، سراغ آن نمی‌روند از این رو تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قرار گرفتن این خدمات می‌تواند کمک زیادی به آحاد مردم به ویژه افراد کم درآمد کند.

مدیر مرکز خدمات مشاوره و روانشناسی طلیعه مهر با بیان اینکه قرارداد در این خصوص با صندوق رفاه وزارت بهداشت منعقده شده است، گفت: مقرر شد به ازای هر یک از کارکنان ستادی وزارت بهداشت و فوریت‌های پزشکی استان و خانواده‌هایشان سالانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان بابتخدمات مشاوره‌ای، روان درمانی، شغلی، تحصیلی و غیره اخذ شود.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت نخستین نهادی است که برای  نخستین بار در کشور خدمات مشاوره و روان درمانی کارکنان حوزه ستادی خود را تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قرار داده است، گفت: از آنجایی که خدمات روانشناسی، مشاوره و روان درمانی تا به امروز تحت بوشش هیچ بیمه‌ای قرارنگرفته و شورای عالی بیمه هنوز نتوانسته  این خدمات را تحت پوشش بیمه قرار دهد، این اقدام وزارت بهداشت یک موفقیت بزرگ در وزارتخانه به شمار می‌رود‏، ضمن اینکه به گفته دکتر عباسعلی الهیاری رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور ، مصوبه هیات دولت است که در سال ۹۶ خدمات روانشناسی و مشاوره‌های تحت پوشش بیمه قرار گیرند، بنابراین وزارت بهداشت پیشگام این حرکت شناخته می‌شود و یک سال قبل از اینکه سازمان نظام روانشناسی عملا بتواند به این هدف مطلوب دسترسی پیدا کند، توانست در سطح ستادی و فوریت‌های پزشکی استان تهران این خدمات را به مخاطبان خود ارایه دهد.

رئیس اداره آموزش و پایش سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت به شعار سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۷ با مضمون« افسردگی بیا درباره‌اش حرف بزنیم» اشاره کرد وگفت: با توجه به سال ۲۰۱۷ و شعار آن که بر مبنای مداخله روانشناختی غیردارویی است، هدف این است که خدمات یاورانه غیرپزشکی  بهداشت روانی در ۴ موضوع خانواده درمانی، مشاوره، روانشناسی بالینی و مددکاری  به بهترین نحو ممکن به آحاد جامعه ارایه شود.

بهاری ادامه داد: تصور می‌کنم موضوع خدمات بهداشت روانی کارکنان وزارت بهداشت که خودشان متولیان سلامت تلقی می شوند و به عنوان تصمیم گیرندگان در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کنند  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد و اولویت ما این است سلامت روانی و بهداشت روانی این کارکنان و خانواده‌هایشان را مقدم و در اولویت قرار دهیم و این حرکت شجاعانه اداره رفاهی وزارت بهداشت  به نظر می‌رسد نوید خوبی است برای اینکه به جامعه پیام بدهد که  وزارت بهداشت به مساله بهداشت و روان کارکنان و خانواده‌هایشان واقف واهمیت خاصی به این مساله می‌دهد.

کلمات کليدی: بيمه روانشناسي،بيمه مشاوره،خدمات مشاوره و روان درمانی،کارکنان وزارت بهداشت،تحت پوشش،بیمه پایه وتکمیلی ،دکتر فرشاد بهاری
Share/Save/Bookmark
 
 


علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۳۵:۲۳
خبر 15 دی!!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://www.mefda.ir/news/9578

(67248)
 
ادمين4 سايت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۹:۴۴
با تشكر از شما دوست عزيز . در متن خبر هم ما نوشته بوديم كه به نقل از مفدا كه سايت خبري دولتي معاونت فرهنگي دانشجويي وزارت بهداشته نه سايت خبرگزاريهاي معروف و اين خبر چون در رسانه ها و خبرگزاريها بازتاب نداشت ما اين خبر را بخاطر سئوالات بسيار دوستان انتخاب كرديم . اين خبر يعني پوشش بيمه اي كاركنان وزارت بهداشت داراي اعتبار بالاييه و خبر سوخته محسوب نميشه و تا بخشنامه بعدي داراي اعتباره . ممنون از دقت نظر شما ولي اگر ما اين خبر رو تو ميگنا نمي اورديم دوستاني مثل شما تا دوسال ديگه هم از صحت همچين خبري آگاه نمي شدن . اين خبرها خبر حوادث نيست كه يك ماه بعد بگيم كهنه شده . خبر دستورالعمل اداري به اين زودي ها سوخنه نمي شن. سپاس از شما (67255)
 

فکر کردن به گذشته، مانند دويدن به دنبال باد است