آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون در پردیس ارس دانشگاه تهران
کد مطلب: 19364
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۴
 
پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پردیس ارس دانشگاه تهران آغاز شد.
به گزارش مهر، پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران برای دوره کارشناسی ارشد، با توجه به اولویت های زیر، از بین داوطلبانی که ثبت نام کرده اند دانشجو پذیرش می کند. فرآیند بررسی درخواست داوطلبان دوره های کارشناسی ارشد و پذیرش آنها در تمام مراحل تحت نظارت معاونت آموزشی دانشگاه خواهد بود. بدین منظور کمیته ای مرکب از نماینده پردیس دانشکده، نماینده گروه مربوط به هر رشته و نماینده معاونت آموزشی دانشگاه (کمیته پذیرش)، زیر نظر معاون آموزشی پردیس ارس تشکیل و بر اساس امتیازات زیر نسبت به اولویت بندی داوطلبان اقدام می کند.

شرایط پذیرش
 1- معدل دیپلم داوطلبان 10-0 امتیاز به صورت خطی برای معدل 10 تا 20
1-2- معدل دوره کارشناسی داوطلبان صفر تا 20 امتیاز به صورت خطی برای معدل 12 تا 20
4- دستاوردهای پژوهشی و انتشارات و تشویق نامه های علمی داوطلبان بر اساس آیین نامه جداگانه ای که تهیه و به تصویب شورای راهبردی خواهد رسید، از صفر تا 20 امتیاز.
5- امتیاز مصاحبه، کمیته پذیرش در صورت ضرورت می تواند داوطلبانی که به میزان 2 برابر ظرفیت بر اساس بندهای 1 تا 4 برگزیده شده اند را مورد مصاحبه علمی و بررسی انگیزه قرار دهد. حداکثر امتیاز مصاحبه 20 امتیاز خواهد بود. شهریه شامل دو بخش ثابت و متغیر است که میزان آن با توجه به رشته و دوره تحصیلی با تصویب هیات امناء دانشگاه تعیین می شود. دانشجویان در موقع ثبت نام اولیه و ثبت نام برای هر نیمسال که حداقل یک ماه قبل از شروع آن نیمسال می باشد ( و تاریخ آن برای هر نیمسال تعیین و اعلام می شود) شهریه ثابت یک نیمسال تحصیلی را نقدا پرداخت می نمایند.
6- در صورت انصراف دانشجو در هر مرحله از تحصیل، استرداد وجه پرداختی مطابق زیر است:
6-1- چنانچه دانشجو مبلغ تعیین شده برای ثبت نام را واریز کند لیکن قبل از ثبت نام رسمی و نهایی شدن (تایید مدارک در سامانه آموزشی دانشگاه) انصراف دهد مبلغ واریزی آنها پس از کسر 2 درصد (نسبت به میزان تعیین شده برای ثبت نام) بعد از برگشت وجه از خزانه عودت داده می شود.
6-2- چنانچه دانشجو حداقل 15 روز قبل از شروع نیمسال تحصیلی یا آغاز هر دوره دیگر از ادامه تحصیل انصراف بدهد 95 درصد کل شهریه پرداخت شده نیمسالی که هنوز آغاز نشده است (مجموع شهریه های ثابت و متغیر به میزان تعیین شده در موقع ثبت نام) قابل استرداد خواهد بود.
6-3- در صورت انصراف در فاصله کمتر از 15 روز به شروع نیمسال تا زمان حذف و اضافه دروس (حداکثر تا دو هفته پس از شروع نیمسال تحصیلی) 50 درصد کل شهریه (مجموع شهریه های ثابت و متغیر) قابل استرداد است.

6-4- در صورت انصراف پس از زمان حذف و اضافه هیچگونه وجهی به دانشجو مسترد نشده و قبول انصراف با تسویه کل بدهکاری شهریه(مجموع شهریه های ثابت و متغیر به میزان تعیین شده در موقع ثبت نام تا آن نیمسال) امکان پذیر است.

7- به دانشجویان رتبه های برتر هر گروه به شرح زیر در شهریه نیم سال بعدی تخفیف داده خواهد شد. الف- برای رشته هایی که تعداد دانشجوی در یک دوره حداقل 8 نفر باشد، 20 درصد تخفیف شهریه برای نفرات اول مشروط به داشتن حداقل معدل 17 در نظر گرفته شود.
ب- برای رشته هایی که تعداد دانشجویان هم دوره ای بین 11 نفر تا 15 نفر باشد، برای نفرات اول و دوم به ترتیب 20 و 15 درصد تخفیف شهریه مشروط به داشتن حداقل معدل به ترتیب 17 و 16.5 در نظر گرفته شود.
ج- برای رشته هایی که تعداد دانشجویان هم دوره ای 16 نفر و بیشتر باشد، برای نفرات اول، دوم و سوم به ترتیب 20، 15 و 10 درصد تخفیف شهریه، مشروط به داشتن حداقل معدل 17، 16.5 و 16 در نظر گرفته شود.

رشته ها و گرایش های مقطع کارشناسی ارشد پردیس بین المللی ارس

 ایمنی بهداشت و محیط زیست، طراحی محیط زیست، مهندسی منابع آب، علوم و صنایع غذایی گرایش بیوتکنولوژی غذایی، علوم و صنایع غذایی گرایش مهندسی صنایع غذایی، علوم اقتصادی، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی ، آموزش زبان انگلیسی، تربیت بدنی و علوم ورزشی- فیزیولوژی ورزشی، تربیت بدنی و علوم ورزشی- مدیریت ورزشی، تربیت بدنی و علوم ورزشی- حرکت اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی، مدیریت امور شهری، علوم سیاسی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی- تحقیق در عملیات، مدیریت صنعتی- تحقیق در عملیات، مدیریت صنعتی- تولید، کارآفرینی گرایش کسب و کارجدید، شهرسازی- برنامه ریزی شهری، طراحی شهری، جغرافیا- برنامه ریزی شهری، سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی، گرایش مطالعات آب و خاک، برنامه ریزی آمایش سرزمین، برنامه ریزی گردشگری (توریسم)، پژوهش علوم اجتماعی، مشاوره- خانواده، روانشناسی تربیتی در این پردیس دایر هستند.
کلمات کليدی: ثبت نام،پذیرش،بدون آزمون،پردیس،ارس،دانشگاه تهران
Share/Save/Bookmark
 
 


سارا کرمی
۱۳۹۲-۰۶-۲۳ ۰۴:۵۱:۱۱
با عرض سلام
اینجانب فارغ التحصیل ارشد می باشم.میخواهم برای دکترا در رشته خودم یا گرایشهای مربوطه که مهندسی منابع طبیعی-شیلات می باشد.
در دانشگاه پردیس کرج با شرایط خاص که مورد تایید باشد.ممنون از شما (24988)
 
سبحانی
United States
۱۳۹۲-۰۶-۲۳ ۱۰:۴۳:۵۹
باسلام
زمان ثبت نام ونحویه ثبت نام چه موقع وچگونه است؟ (25003)
 
شبنم خورسندي
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۸:۴۰:۵۷
تاريخ ثبت نام ونحوه ثبت نام به چه صورتي ميباشد؟ (27366)
 
Parisa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۵-۲۶ ۱۵:۳۴:۳۵
سلام لطفا جواب بديد كارشناسي پرستاري دارم ميتونم پزشكي بخونم شرايطش و شهريشم بگيد ممنون (40856)
 
Parisa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۵-۲۶ ۱۵:۳۷:۲۸
سلام من كارشناسي پرستاري دارم ايا ميتونم تو رشته پزشكي يا دندونپزشكي ادامه تحصيل بدم شرايطش و شهريشو بگيد ممنووووون (40857)
 
منا حیدری
۱۳۹۲-۱۱-۲۶ ۲۰:۱۷:۲۲
سلام.ببخشید مهلت ثبت نام تا کیه؟چه طوری ثبت نام کنیم؟ (30712)
 
طاهره جعفری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۲۴ ۱۴:۳۵:۱۱
سلام .لطفا زمان ثبت نام ونحوه وچگونگی ادامه تحصیل را به اطلاعم برسانید . (25069)
 
مونس
۱۳۹۲-۰۶-۲۷ ۱۵:۳۲:۱۲
سلام من معدل لیسانسم13 بوده .دانشکاه ازاد درس خوندم .رشته تحصیلیم مهندسی کشاورزی صنایع غذایی بوده میشه الان واسه ارشد ثبت نام کنم .تروخدا بگین چیکار کنم. (25238)
 
رادفر
۱۳۹۲-۰۷-۱۵ ۰۰:۱۹:۴۸
آدرسي يا شماره تلفني نداديد كه ما بدونيم كه به چه شكل با دانشگاه ارتباط برقرار كنيم (25861)
 
سارا
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۴:۱۲:۳۸
سلام. من مدرک کارشناسی زیست شناسی داشگاه آزاد دارم. میخواستم رشته تربیت بدنی کارشناسی ارشد بخونم.آیا بدون کنکور میشه ؟ و زمان ثبت نام رو میخواستم بدونم و شرایطش رو...
ممنون (27508)
 
نعمتی
۱۳۹۲-۰۹-۱۱ ۰۸:۴۲:۱۷
تاريخ ثبت نام ونحوه ثبت نام به چه صورتي ميباشد؟ (27571)
 
سعيد
United States
۱۳۹۲-۰۹-۲۴ ۱۵:۰۹:۳۱
سلام .سعيد هستم از اربيل عراق اصالتن عراقى هستم ديبلم انساني دارم با معدل 11 ايا مي تونم در دانشكاتون ثبت نام كنم براى ادامه تحصيل.جواب مرسي (28026)
 
زینعلی حسن
۱۳۹۲-۱۰-۱۵ ۲۳:۵۸:۱۶
سلام من رشته کارودانش دیپلم گرفتم میخوام در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدم معدل دیپلم چهارده است. 1- دیپلمم را قبول میکنید . 2 کنکور هم دارید . 3 نیاز به گذراندن پیش دانشگاهی هست . 4 نحوه ثبت نام و زمانش و شهریه را بفرماید 5 در تهران شعبه دارید. (28650)
 
نازی مرادی
۱۳۹۳-۰۳-۱۳ ۱۹:۲۶:۱۶
با سلام من لسانس حقوق هستم معدلم دوازدست میتوانم رشته بین الملل بخوانم ارشد را زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور کی هست ممنون میشم شرمنده گوشیم مشکل داره انگلیسی نمیشه تایپ کرد به فارسی مینویسم مرادی اندلاین زد 99 (36091)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۲۵:۱۹
سلام من کاردانی معماری دارم آیا میتونم بدون کنکور دانشگاه تهران کارشناسی بخونم ضمنا پایان خدمت دارم و ورزشکار هم هستم
خواهش میکنم لطفا پاسخمو بدین (38083)
 
شيوا تهراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۱۹:۰۳:۲۸
سلام
من ديپلم تجربي دارم...پيش دانشگاهي هم گذروندم...ولي به ورزش(تربيت بدني)
خيلي علاقه دارم...ميشه بدونه كنكور وارد دانشگاه شد؟ لطفا پاسخ بديد..... (43040)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۲۰:۳۵:۰۷
سلام باید برای ترم مهر 94 درکنکور سراسری مجاز شویم تا دانشگاه راانتخاب کنیم چکنیم (47681)
 
پریسا
Romania
۱۳۹۴-۰۶-۱۶ ۱۷:۱۷:۰۷
سلام میشه بگین از چه طریقی باید ثبت نام کنیم برا دوره کارشناسی ارشد (55305)
 

اگر شروع به قضاوت مردم کنید، وقتی برای دوست داشتن آنها نخواهید داشت.