سازمان بهداشت جهانی خبر داد
افسردگی ۳۲۲ میلیون نفر در جهان
کد مطلب: 40558
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
 
بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی نزدیک به ۳۲۲ میلیون نفر در جهان از افسردگی رنج می‌برند.
افسردگی ۳۲۲ میلیون نفر در جهان
سازمان بهداشت جهانی امروز (هفتم آوریل) را روز جهانی «سلامت» با شعار Depression let's talk نامگذاری کرده است.
افسردگی یک بیماری فراگیر است و امکان ابتلای به آن در تمام سنین وجود دارد. جدیدترین گزارش سازمان بهداشت جهانی حاکی از این است که نزدیک به 322 میلیون نفر در جهان از این بیماری رنج می‌برند.

افسردگی توانایی‌های روزانه افراد را کم می‌کند و اضطراب ناشی از آن، گاهی اوقات فرد مبتلا را خانه نشین می‌کند. بیشترین آمار افسردگی در افرادی دیده می‌شود که بین 60 تا 64 سال سن دارند.

خودکشی بر اثر افسردگی در افراد بین 15 تا 29 ساله دومین عامل مرگ و میر در جهان شناخته می‌شود. کارشناسان بر این باورند که افسردگی می‌تواند در دهه های آینده تبدیل به بزرگترین چالش بشری شود؛ با این حال، افسردگی قابل پیشگیری و درمان است.

روانشناسان توصیه می‌کنند که در صورت احساس علایم افسردگی، با فردی متخصص مشورت شود. آنان می گویند «حمام روانی» نیازی مثل شستشوی بدن و به اصطلاح «استحمام تن» است. از این رو تمامی بزرگسالان نیازمند مطرح کردن مشکلات فکری و روانی خود با روانشناس، به عنوان فردی متخصص است.

تسنيم
کلمات کليدی: افسردگی،سازمان بهداشت جهانی
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاري تسنيم
 
 


دوستهای قدیمی طلا هستند! دوستان جدید الماس. اگر یک الماس به دست آوردی طلا را فراموش نکن چون برای نگه داشتن الماس همیشه به پایه طلا نیاز داری.