جایگاه روان شناسی بالینی در وزارت علوم است
کد مطلب: 39659
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
 
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه رشته "روان شناسی بالینی" باید در دانشگاه‌های وزارت علوم و به شیوه گذشته تدریس شود، گفت: این رشته مبنای شناختی و علوم انسانی دارد و نمی‌توان آن را با فضاهای پزشکی درآمیخت.
جایگاه روان شناسی بالینی در وزارت علوم است
به گزارش میگنا دکتر حسین سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب تاکید کرد: به شدت با انتقال رشته‌های روان شناسی به خصوص "روان شناسی بالینی" به وزارت بهداشت مخالف هستیم چرا که فکر می‌کنیم مبنای این رشته در علوم انسانی ریشه دارد و نیازمند فضاهای شناختی است که این فضاها در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم فراهم است.

وی در ادامه تصریح کرد: انتقال رشته‌ "روان شناسی بالینی" به وزارت بهداشت به این معنا است که درمان‌های روانشناختی افراد بیمار به نوعی دارومحور و مبتنی بر شناخت فیزیولوژی است. در حالی که ما معتقد هستیم این نوع تفکر می‌کند بر اساس درمان‌های شناخت‌محور و مبتنی بر فرآیندهای شناختی صورت بگیرد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در پایان با تاکید بر اینکه رشته "روان شناسی بالینی" باید به شیوه گذشته در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم تدریس شود، گفت: ما دانشگاهیان معتقد هستیم شیوه، روش و بنیاد معرفت‌شناختی روان شناسان کاملا با حوزه‌های پزشکی و درمانی متفاوت است و باید متفاوت نیز باقی بماند و این امکان در صورتی فراهم است که در دانشگاه‌ها و بر اساس برنامه‌های متفاوت تدریس شود.
کلمات کليدی: انتقال روان شناسی،واگذاری روانشناسی بالینی،دکتر حسین سلیمی
Share/Save/Bookmark
 
 


پریا شکوهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۴:۴۰
;کاشکی واقعا دلیل اصلی مخالفت معلوم بود.چرا که این انتقال معقولانه هست.و زیر ساختها هم در وزارت بهداشت درست هست چرا که وزارت بهداشت در دوره های متعدد چه در مقطع ارشد چه دکتری گزینش دانشجو داشته و دارد.روانشناس باید دوره های عملی را در بیمارتان بگذراند تا عملکردی مناسب در تشخیص و درمان داشته باشد.د (65917)
 
آرمینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۰:۲۴:۰۶
خدمت جناب آقای دکتر سلیمی عرض سلام وادب دارم جناب دکتر واقعا یک نفر روانشناس که فارالتحصیل می شود وجذب کار جهت ارائه خدمت هیچ چیز در چنته ندارد چرا که مشتی محفوظات از کتاب ها ونظریه هاست که جنبه کاربردی ندارد ولی اگر روانشناسی به حوزه ورزارت بهداشت انتقال پیدا کند حداقل بربالین چند بیمار میرودحداقل یک بیمار رامی بیند تا قبل ازاینکه جذب بازار کار شود من نمیدانم این چه تعصبی است ؟؟؟ (65937)
 

هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.