فعالیت تعدادی از مشاوران مدارس با رشته های تحصیلی‌ غیر مرتبط
کد مطلب: 41331
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۰
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به میزان کمبود مشاور در مدارس گفت: ۳۰ درصد افراد فعال در این پست تناسب بین رشته و عملکرد ندارند.
فعالیت تعدادی از مشاوران مدارس با رشته های تحصیلی‌ غیر مرتبط
به گزارش میگنا دکتر مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ در خصوص وضعیت نیروی مشاوره در مدارس کشور اظهار کرد: برای اینکه تمامی مدارس از حضور مشاور بهره‌مند باشند حدود ۴۰ هزار نیرو نیاز داریم.
وی در مورد وضعیت تطبیق رشته تحصیلی و پست مشاوره افزود: همواره در آموزش و پرورش بحث استفاده از نیروهای موجود را داشتیم و به جهت تنوع نیاز‌ها در این نهاد آموزشی گاهی مجبور هستیم تا از نیروهای موجود در پست‌های غیر مرتبط با رشته آن‌ها استفاده شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: گاهی به‌کارگیری نیرو‌ها برای رفع نیاز‌ها تطبیقی غیر متجانس دارد و در مواردی برای نیروهای مشاوره مدارس نیز این شرایط ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های ضمن خدمت و بازآموزی برای این گروه از افراد که بین رشته تحصیلی و فعالیت آن‌ها تناسبی وجود ندارد در نظر گرفته می‌شود تصریح کرد: با این شرایط در نظر داریم تا در آینده با استفاده از نیروهای تحصیل کرده در رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان این مسئله را برطرف کنیم.

وی اظهار کرد: مدتی قرار بود رشته مشاوره از دانشگاه فرهنگیان حذف شود، اما مجدداً در لیست رشته‌های آن قرار گرفت و خروجی به عنوان نیروی مشاوره در مدارس فعالیت خواهند کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیروی انسانی مازاد و خالی بودن پست‌های سازمانی چنین شرایطی را ایجاد کرده یادآور شد: اکنون ۳۰ درصد مشاوران تناسبی بین رشته تحصیلی و نوع فعالیت خود ندارند.
کلمات کليدی: مشاور مدارس،مشاوران مدارس ، فرهنگیان ، معاون پرورشی ، رشته تحصیلی ، مشاور تحصیلی ، آموزش و پرورش ،دکتر مهدی فیض،معاون پرورشی و فرهنگی،وزارت آموزش و پرورش
Share/Save/Bookmark
 
 


بهزاد
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۱:۱۸:۴۵
از سال ۹۳ بهترین رتبه های کنکور جذب رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان شدند ولی افسوس که آموزش و پرورش تصمیم گرفته آن ها را به عنوان مربی پرورشی به کار گیرد نه مشاور
ای کاش کسی پیگیری می کرد... (69138)
 

حتي غيرممكن هم،كمي ديرتر ممكن است