کشیده شدن ساعت به جلو خطر حمله قلبی را افزایش می دهد!
کد مطلب: 9650
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۷
  
به گفته این پژوهشگر، علت افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما چند تئوری مطرح است.
فارس: تحقیقات جدید در انگلیس نشان می دهد که کشیده شدن ساعت به جلو خطر بروز حملات قلبی را افزایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری هلس دی نیوز آمریکا، پژوهشگران انگلیسی گفتند: کشیدن شدن ساعت در طول ماه مارس جاری در اروپا شاید وقت بیشتری را در طول روز به ما بدهد اما چه بسا ما را بیشتر در معرض حملات قلبی قرار می دهد.

مارتین یونگ پژوهشگر از دانشگاه آلابامای انگلیس گفت: دو روز بعد از کشیده شدن ساعت به جلو در اروپا 10 درصد خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد و برعکس وقتی در ماه اکتبر آینده ساعت به عقب کشیده  می شود، خطر ابتلا به حملات قلبی 10 درصد کاهش می یابد.

این پژوهشگر افزود: به نظر نمی رسد خطر افزایش ابتلا به حملات قلبی در صبح روز کشیده شدن ساعت به جلو وجود داشته باشد زیرا اکثر مردم برنامه کاری روزانه خود را تغییر نمی دهند اما خطر روز بعد از آن به اوج خود می رسد زیرا اکثر مردم باید برای رفتن به سرکار زودتر از خواب بیدار شوند.

به گفته این پژوهشگر، علت افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی هنوز به طور دقیق مشخص نیست اما چند تئوری مطرح است.

یونگ گفت: محروم شدن از خواب، ساعت بیولوژیک بدن و واکنش سیستم دفاعی ممکن است نقشی در جریان بررسی علل بروز این وضعیت ایفا کند.

برپایه این گزارش، باوجود اینکه این تحقیقات ارتباط بین کمبود خواب و خطر ابتلا به حملات قلبی را کشف کرده است اما نمی توان گفت که اینها علت و معلول هم هستند.

کلمات کليدی: حمله قلبی ، ساعت بیولوژیک بدن
Share/Save/Bookmark
 
 


هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.