انتقاد از آموزش مصرف سیگار توسط رسانه‌ها
کد مطلب: 29712
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۲
 
کارشناس بهداشت روان با انتقاد از آموزش مصرف سیگار توسط رسانه در مواجهه با بحران، گفت: زنان می‌توانند همسر خود را تشویق و ترغیب کنند تا در صورت مواجهه با مشکلات اعصاب و روان از مراجعه به روانشناس و روانپزشک خودداری نکنند.
انتقاد از آموزش مصرف سیگار توسط رسانه‌ها

 

شهرام خرازی‌ها در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به سوال یکی از شهروندان درباره توصیه‌هایی برای حفظ سلامت روان مردان، اظهار داشت: معمولا مردان به واسطه تفاوت‌‌های فیزیولوژیکی با زنان ممکن است در بروز خشم خود مهار کمتری داشته باشند و برای مدیریت خشم و استرس خود به دلیل تفاوت‌های جنسی و هورمونی با زنان، رفتارهایی نشان دهند که براساس آن لازم است در کلاس‌های مدیریت استرس شرکت کنند. 

*مردان به دلیل اشتغال نمی‌توانند در کلاس‌های آموزش‌های مهارت‌های زندگی حضور پیدا کنند

وی افزود: متاسفانه اکثر فراگیران در کلاس‌های آموزش‌های مهارت‌های زندگی، زنان هستند زیرا مردان به دلیل اشتغال و تشکیل این کلاس‌ها در ساعات کاری، نمی‌توانند برای حضور در کلاس‌های مدیریت استرس‌، برنامه‌ریزی کنند. 

دبیر اجرای همایش سالانه رسانه و سلامت روان با تأکید بر نقش رسانه در سلامت جامعه به ویژه مردان، اظهار داشت: بهتر است آموزش مدیریت استرس از طریق رسانه به ویژه صدا و سیما در ساعاتی که مردان در خانه حضور دارند پخش شود تا از این طریق مردان ایرانی این آموزش‌ها را کسب کنند.

وی با انتقاد از برخی فیلمسازان برای نشان‌دادن تصاویری از موقعیت‌های استرس‌زا و مصرف سیگار و قرص‌های آرام‌بخش، گفت: متأسفانه دیده می‌شود اکثر فیلمسازان در محصولات خود مردانی را نشان می‌دهند که به محض مواجهه با موقعیت‌های استرس‌زا، سیگارشان را روشن می‌کنند یا قرص آرام‌بخش می‌خورند.

*مصرف سیگار  در مواجهه با بحران چاره‌ساز نیست

رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: حرف ما این نیست که قرص‌های اعصاب و روان بد هستند چرا که مصرف این داروها با تجویز پزشک اشکالی ندارد از طرفی روشن کردن سیگار روش مداخله با بحران نیست؛ متأسفانه پخش این تصاویر به آقایان القا می‌کند که از این روش‌ها برای آرامش بخشیدن به خود استفاده کنند.

*همسر خود را برای مراجعه به روانشناس یا روانپزشک تشویق کنید

خرازی‌ها با توصیه به زنان برای توجه به همسر خود خاطر نشان کرد: زنان می‌توانند همسر خود را تشویق و ترغیب کنند تا در صورت مواجهه با مشکلات اعصاب و روان از مراجعه به روانشناس و روانپزشک خودداری نکنند.

 

کلمات کليدی: مصرف سیگار،شهرام خرازی‌ها
Share/Save/Bookmark
 
 


تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "